В Україні спростили порядок зарахування дітей з інвалідністю до спеціальних шкіл

В Україні спростили порядок зарахування дітей з інвалідністю до спеціальних шкіл. ооп, павло сушко, навчання, школа, інвалідність

В Україні спростили порядок зарахування дітей з інвалідністю до спеціальних шкіл. ооп, павло сушко, навчання, школа, інвалідність

Міністерство соцполітики скасувало постанову, яка передбачала проходження комісії для отримання дозволу на цілодобове навчання дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю в спеціальних школах.

Про це повідомив голова ТСК з розслідування порушення прав дитини, заступник керівника фракції “Слуга народу” Павло Сушко, пише Gazeta.ua.

“Нарешті можу написати про довгоочікувану новину для батьків дітей з ООП. Майже тиждень чекали оприлюднення ухваленого 4 серпня рішення КМУ. Ця боротьба тривала рік. Але ми добилися справедливості. Порядок зарахування дітей на цілодобове перебування до всіх типів закладів змінено.

Попередній порядок, що передбачав отримання дозволів, скасовано.

Відтепер дітей зараховуватимуть за наказом керівника закладу відповідно до вимог законодавства про заклад. Одночасно завантажуватимуться дані про причини й терміни перебування в закладі до єдиної інформаційної системи відповідно до нової постанови уряду №843. Це дасть можливість провести збір повних даних про кількість дітей, зарахованих на цілодобове перебування, з’ясувати причини та в кожному випадку окремо, за можливості, сприяти вирішенню проблем, які стали причиною влаштування.

Нова постанова є збалансованою з точки зору інтересів усіх учасників освітнього процесу і спрямована на те, щоб у закладах на цілодобовому перебуванні були діти, у яких в цьому є потреба”, – пояснив Сушко в дописі на Facebook.

Одна репліка к “В Україні спростили порядок зарахування дітей з інвалідністю до спеціальних шкіл”

 1. Лідія :

  “Відтепер дітей зараховуватимуть за наказом керівника закладу відповідно до вимог законодавства про заклад.”

  ЗДАВАЛОСЬ БИ – супер, менше ходанини, а насправді?
  Директор абсолютно незалежний, як імператор, ні від ресурсного центру, ні від соцслужб(дякувати Постанові!)
  відмовила
  у пансіоні 9-річній дитині одинокої малозабезпеченої матері,яка ще з однією трирічною дитиною від чоловіка – алкоголіка-садиста(нарешті розлучилася) проживає в гуртожитку коридорного типу в досить складних умовах та стосунках з сусідами. Та й доїжджати до школи 2 години! А ще колишній чоловік продовжує тероризувати дітей та їх матір, Б’є їх усіх, вжепісля розлучення вибив черговий зуб нещасній жінці, – а були поломані ребра, ніс, руки, пальці! Порноматюки в “спілкуванні”, гидкі образи – на адресу 9-річної дитини та його матері – норма. Хлопчик настільки зломаний і деморалізований, що готовий зарізати цього нелюда. Ні соцслужби, ні служби протидії насиллю не зупинили садиста. На адмінсуди після протоколів поліції терорист не ходить. Була надія спасти хлопчика хоча б на рік перемістивши до іншої обстановки… А тепер директорові ніхто не указ… Мають бути якісь ричаги впливу на усіх посадовців. І ресурсні центри мають не просто надавать рекомендації про характер навчального закладу,і усно куди проситися, а письмово конкретні учбові заклади. Де не будуть розказувати, що немає місць, що дитина не така яка їм підходить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*