В Україні вперше статус “інвалід війни” надали дівчинці, яка отримала поранення від обстрілів на Сході (ВІДЕО)

В Україні вперше статус “інвалід війни” надали дівчинці, яка отримала поранення від обстрілів на Сході (ВІДЕО). дівчинка, обстріл, поранення, статус, інвалідність

В Україні вперше статус “інвалід війни” надали дівчинці, яка отримала поранення від обстрілів на Сході. дівчинка, обстріл, поранення, статус, інвалідність

Раніше такий статус могли отримати лише дорослі, інформує ТСН.

Перша дитина зі статусом інвалідності отриманої внаслідок бойових дій на Сході України. Юристи вже кілька років намагалися добитися внесення змін до законодавства, троє дітей дістали відмови і все через колізії.

Майї 14 років і вона з жахом згадує день, коли біля їхнього будинку впав реактивний снаряд. «Ми з мамою вийшли за Вікою (сестра – ред.) в садок, трохи відійшли від будинку і почули постріли. Сховалася за маму і ми спочатку стояли, а потім думали до будинку добігти… Коли я отямилась, вона вже лежала», – розповідає дівчинка.

Тоді їхнє місто Бахмут ще називали за радянською звичкою Артемівськом і так потужно обстріляли вперше. Двоє загиблих – серед них однокласник Майї Єгор та її мама – Марина.

На згадку про той день у дворі школи поставили меморіал – це було одразу після підписання других Мінських домовленостей, люди сподівалися, нарешті перестануть стріляти. Деякі навіть подумали, це не обстріл, це салют.

Дівчата залишилися круглими сиротами. Майя ще й на кілька місяців потрапила до лікарні. «На нозі у мене був відкритий перелом, на нозі була тріщина, в кінчику на спині діставали осколок», – розповідає дитини.

«Там кісточка розтрощена, вона так і залишилося. Там осколки зостались ще в тканинах», – додає бабуся Майї.

Повну версію новини читайте на сайті ТСН.

Наталія Нагорна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*