В Україні збільшився рівень охоплення реабілітаційними послугами людей з інвалідністю

В Україні збільшився рівень охоплення реабілітаційними послугами людей з інвалідністю. забезпечення, нейрореабілітація, послуга, учасник ато/оос, інвалідність

В Україні збільшився рівень охоплення реабілітаційними послугами людей з інвалідністю. забезпечення, нейрореабілітація, послуга, учасник ато/оос, інвалідність

У 2021 році в Україні збільшився рівень охоплення реабілітаційними послугами людей з інвалідністю.

Так, протягом 2021 року пройшли реабілітацію 8402 дитини з інвалідністю (з них 32% – у державних реабілітаційних центрах). Надання відповідних послуг профінансоване у повному обсязі на суму 165,3 млн грн. Це на 27,1 % більше, ніж у 2020 році.

Крім того, 1304 людей з інвалідністю отримали реабілітаційні послуги у стаціонарах.

Протягом 2021 року було прийнято низку нормативно-правових актів, розроблених Мінсоцполітики, зокрема було суттєво оновлено та удосконалено механізм забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, впроваджено ряд нових соціальних гарантій спрямованих на покращення становища осіб з інвалідністю.

На забезпечення людей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації за рахунок бюджетних коштів спрямовано майже 1,5 млрд грн на оплату з підприємствами згідно з укладеними договорами за виготовлені та видані ними вироби та надані послуги.

Водночас, за результатом прийнятих рішень запроваджено повторне забезпечення учасників АТО/ООС, виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та/або спеціальними виробами для занять спортом для активної участі у громадському житті країни, в спортивних змаганнях міжнародного та всеукраїнського рівня, визначено строки видачі дороговартісних виробів, передбачено технічне обслуговування протягом терміну експлуатації вищезазначених виробів та збільшення граничного розміру грошової допомоги на їх ремонт та технічне обслуговування, а також надано право на забезпечення за рахунок державних коштів нейрореабілітації учасників операції, яким присвоєно звання Героя України.

У 2021 році 14 учасників АТО/ООС забезпечено виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями (на суму 9 303,1 млн грн).

Також забезпечено оплату послуг нейрореабілітації (в тому числі проведення реанімаційних заходів) на суму 1,9 млн грн. для учасника антитерористичної операції – Героя України.

Санаторно-курортне оздоровлення осіб з інвалідністю профінансовано повністю – на 112,3 млн грн, придбано 9272 путівки до санаторіїв. Компенсацію замість путівки обрали понад 8,7 тисяч людей з інвалідністю.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*