Верховна Рада ухвалила законопроект, який забезпечить доступ людей із інвалідністю до приміщень судів

Верховна Рада ухвалила законопроект, який забезпечить доступ людей із інвалідністю до приміщень судів. доступ, облаштування, приміщення, суд, інвалідність, person, indoor, building, government, several. A group of people in a room

Верховна Рада ухвалила за основу в першому читанні та в цілому урядовий законопроект про внесення змін до статті 9 Закону України “Про судовий збір” щодо створення умов для забезпечення доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень судів (№ 6211)

Перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова, доповідаючи законопроект, зауважила, що нині люди похилого віку, в інвалідному візочку чи сліпі часто не можуть навіть потрапити до приміщення районного суду. За словами урядовця, лише 35% приміщень судів облаштовані пандусами, і то не всі з відповідних матеріалів та з поручнями.

Законопроект передбачає, що частина судового збору піде на облаштування приміщень судів, щоб спростити доступ до них людей із інвалідністю. Законопроект спрямований на виконання Конвенції захисту прав людей з інвалідності та національного законодавства, щоб полегшити хоч трохи життя людей із інвалідністю та інших маломобільних груп населення і забезпечити їм доступ до правосуддя.

Законом встановлено, що кошти судового збору спрямовуються також на забезпечення архітектурної доступності приміщень судів, доступності інформації, що розміщується в суді, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Відповідні зміни внесено до статті 9 Закону України “Про судовий збір”.

„Голос України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*