Виборчі омбудсмени ОПОРИ щосереди підніматимуть питання доступності виборів у прямому ефірі

Виборчі омбудсмени ОПОРИ щосереди підніматимуть питання доступності виборів у прямому ефірі. опора, вибори, доступність, онлайн-трансляція, інвалідність

Виборчі омбудсмени ОПОРИ щосереди підніматимуть питання доступності виборів у прямому ефірі. опора, вибори, доступність, онлайн-трансляція, інвалідність

Із квітня на Facebook-сторінці ОПОРИ розпочнуться онлайн-трансляції, де громадські омбудсмени із захисту виборчих прав розкажуть про рівень доступності виборчих дільниць у кожному регіоні. Кожної середи виборчі експерти ділитимуться спостереженнями про рівень доступності виборів у своїй області та інструментами, за допомогою яких вони вирішують ці питання.

Перший випуск стріму з серії “Доступ до виборів” відбудеться 1 квітня о 18:30. Під час ефіру виборчі омбудсмени Тарас Щербатюк (Черкащина) та Марія Цип’ящук (Рівненщина) презентують власний досвід використання ефективних інструментів задля усунення проблем недоступності виборчих дільниць. Також розкажуть про пілотний моніторинг доступності міста на прикладі Черкас, із розробкою та впровадженням механізму зі створення робочої групи з доступності при ОДА.

У перехідних положеннях Виборчого кодексу передбачено дедлайн, коли усі дільниці мають бути облаштовані для безперешкодного доступу людей з інвалідністю та інших маломобільних груп громадян – 1 січня 2025 року. Проте виборці стикаються із потребою захисту своїх виборчих прав кожні вибори. Тож, період карантину – не привід відкласти обговорення ефективного та швидкого досягнення вимог нового виборчого законодавства, а можливість спільно шукати комплексні рішення. Тому закликаємо органи місцевого самоврядування активно долучатись до обговорення та ставати учасниками подальших онлайн-трансляцій на сторінці ОПОРИ.

Громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА готові активно долучатись до консультаційного формату у підготовці планів та локальних нормативних актів, максимально сприяти організації процесу з вирішення проблеми забезпечення доступності виборчих дільниць, а в подальшому також надавати допомогу в проведенні комплексного моніторингу доступності виборчих дільниць у кожній області.

Нагадаємо, мережа з 25 громадських омбудсменів із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА почала діяти з початку 2019 року у всіх областях. Експерти мають юридичну спеціалізацію, пройшли спецкурс щодо захисту виборчих прав і працюють не лише під час виборчого процесу, а саме у міжвиборчий період, щоб змінювати виборчу практику. Так, під час президентських та парламентських виборів виборчі омбудсмени моніторили процес голосування на спеціальних дільницях у тюрмах, геріатричних закладах, шпиталях тощо; консультували виборців щодо питань потрапити до списку виборців у судовому порядку; моніторили та аналізуватимуть діяльність поліції, прокуратури, судів щодо розслідування виборчих злочинів; розробляли рекомендації з удосконалення виборчого законодавства; оцінювали доступність виборчих дільниць для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Громадянська мережа ОПОРА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*