Відновлено порушені права особи з інвалідністю на соцзахист

Відновлено порушені права особи з інвалідністю на соцзахист. бвпд, гу пфу, пенсія, суд, інвалідність, hand, finger

До Хустського місцевого центру з надання БВПД звернувся пан В’ячеслав з питанням представництва його інтересів щодо оскарження рішення Головного Управління ПФУ в Закарпатській області про відмову у призначенні пенсії по інвалідності.

Заявник повідомив, що у квітні 2021року він звернувся до ГУ ПФУ в Закарпатській області із заявою про призначення пенсії у зв’язку з інвалідністю. Згідно отриманої відповіді з ГУ ПФУ в Закарпатській області за попереднім прорахунком, його загальний стаж роботи на підставі наданих документів становив 11 років та 2 дні, крім цього заявникові було рекомендовано звернутися до органу Пенсійного фонду України за місцем проживання із заявою та відповідними документами. Тож у травні 2021 року, чоловік звернувся із відповідною заявою про призначення пенсії у зв’язку з інвалідністю. Однак, яким великим було його розчарування, коли отримав рішення про відмову у призначенні пенсії у зв’язку із відсутністю необхідного стажу роботи, що становив вже 8 років 9 місяців та 8 днів (з необхідних 11 років), так як до стажу роботи не було зараховано період його роботи у пожежній частині, який був зазначений у вкладенні до трудової книжки. У зв’язку з цим, заявник вирішив оскаржувати це рішення в суді.

Для представництва його інтересів в суді за Дорученням місцевого центру від 14.06.2021року, було призначено адвоката Габор Ярославу Іванівну.

Правозахисниця вивчила надані клієнтом матеріали, склала адміністративний позов про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, який подала до Закарпатського окружного адміністративного суду.

Врахувавши всі подані адвокатом докази та обґрунтовані порушені права пана В’ячеслава на соціальний захист, що включає право на забезпечення у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, передбачені ст.46 Конституції України, 9 лютого 2022 року суд задовольнив позов, визнав протиправним та скасував рішення ГУ ПФУ України в Закарпатській області, зобов’язавши відповідача повторно розглянути заяву пана В’ячеслава про призначення пенсії відповідно до Порядку та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Також, суд вирішив стягнути на користь пана В’ячеслава за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в Закарпатській області судові витрати у розмірі 454.00 грн.

Рішення набрало законної сили. Пан В’ячеслав повторно подав заяву про призначення пенсії і має надію, що пенсію таки отримає.

Справа №260/5769/21
Посилання на рішення суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень

Безоплатна правова допомога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*