Вінничанка виступила у Відні на конференції ОБСЄ: як жінці з інвалідністю подолати внутрішні та зовнішні перепони

Вінничанка виступила у Відні на конференції ОБСЄ: як жінці з інвалідністю подолати внутрішні та зовнішні перепони. обсє, раїса панасюк, конференція, політика, інвалідність, floor, person, indoor, computer, laptop, clothing, woman, table. A group of people performing on a counter

Вінничанка виступила у Відні на конференції ОБСЄ: як жінці з інвалідністю подолати внутрішні та зовнішні перепони. обсє, раїса панасюк, конференція, політика, інвалідністьУрядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю, вінничанка, Раїса Панасюк виступила на міжнародній конференції ОБСЄ, яка тривала у Відні 15 – 16 квітня. Дводенний захід присвячений питанню включення жінок з інвалідністю в політику. Обговорили розширення освітніх послуг для жінок, які прагнуть бути політикам. Раїса Василівна розповіла, міжнародним представникам про свій шлях громадської діячки: як маленькій дівчинці з села на Вінниччині було не просто здобути освіту і долати не лише внутрішні, а й зовнішні перепони.

«Сьогодні ми маємо можливість надати жінці всі ті права, які повернуть світу справедливість та рівні можливості: право вибрати і бути вибраним; право впливати на законодавство та активно брати участь у житті своїх країн і бути почутою на світовому рівні.

Кращого прикладу, ніж власний досвід я не могла придумати. Тому розповідаю з якими саме бар’єрами на шляху від сільської жительки до Уповноваженої уряду України з питань людей з інвалідністю я пройшла.

Це в першу чергу фізичний бар’єр – відсутність умов для отримання освіти. Щоб отримати навіть початкову освіту мені, дівчинці з села, довелося навчатися у закладі інтернатного типу.

Коли я прагнула отримати вищу освіту, я зіштовхнулась з ментальним бар’єром у сприйнятті осіб з інвалідністю. І болючим було те, що я чула навіть від близьких людей: а ти і правда зможеш? Навіщо тобі це?

Наступним був законодавчий бар’єр. На той час право на вищу освіту у людей з інвалідністю не було. На щастя, сьогодні ситуація змінилась.

І так кожного разу. Кожного разу, коли я виходила на новий рівень, я долала одразу два бар’єри: свій внутрішній і зовнішній – бар’єр свого навколишнього світу. Кожен свій крок – від громадської організації на рівні міста, а потім і на міжнародному рівні, я проходила шлях – від сумнівів до розуміння: так, я можу!

На цьому шляху я зрозуміла, наскільки важливі наші основні кроки при переході від медичної моделі інвалідності до соціальної. Як важливо перестати бачити в людях з інвалідністю об’єкт милосердя. Згадайте, як кожного разу на виборах в стрічці новин або у соцмережах з’являються фото кандидатів поряд з людьми на візках, людьми з інвалідністю», – сказала Раїса Панасюк.

Вінничанка виступила у Відні на конференції ОБСЄ: як жінці з інвалідністю подолати внутрішні та зовнішні перепони. обсє, раїса панасюк, конференція, політика, інвалідність

Під час виступу Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю говорила про необхідність взаємної підтримки та на

«Ви навіть не уявляєте, яким цілющим може бути добре слово, погляд підтримки тим, хто сумнівається в собі, хто боїться, але хоче зробити перший крок… Як необхідне нам усім натхнення та позитивний приклад.

Нині нам, жінкам як з інвалідністю, так і без потрібна потужна інформаційна кампанія, яка підштовхує тих, хто сумнівається, яка подарує їм крила. Наші крила – це люди, поряд, люди які вірять в нас навіть тоді, коли у нас самі опускаються руки, коли ми втрачаємо віру у себе.

Для того, щоб вийти за межі кола умовних квот, або принципу процентного співвідношення в управлінні чоловіків і жінок, людей з інвалідністю або без, нам потрібна система освіти, саме в сфері політики. Ті, хто захоче присвяти себе непростій, копіткій та щоденній роботі у сфері законотворчості повинні зробили це на найвищому рівні, незалежно від своїх фізичних особливостей», – сказала Раїса Панасюк.

Вінничанка виступила у Відні на конференції ОБСЄ: як жінці з інвалідністю подолати внутрішні та зовнішні перепони. обсє, раїса панасюк, конференція, політика, інвалідність

Фото – з сторінки facebook Раїси Панасюк

Вiнниця.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*