Як незрячим кропивничанам скористатись своїм правом голосу на місцевих виборах (ВІДЕО)

Як незрячим кропивничанам скористатись своїм правом голосу на місцевих виборах (ВІДЕО). кропивницький, виборець, вибори, голосування, незрячий

Як незрячим кропивничанам скористатись своїм правом голосу на місцевих виборах. кропивницький, виборець, вибори, голосування, незрячийСуспільне: Кропивницький

Незряча кропивничанка Валентина Раєва хоче самостійно проголосувати на виборах. Умов для голосування таких людей у місті немає, розповіла голова Кропивницької територіальної виборчої комісії Тетяна Буземська. В обласному центрі таких людей 700, повідомляє Суспільне.

Валентина Раєва – незряча, ходить з супроводом. За десять днів до місцевих виборів прийшла до дільниці, де має голосувати. Її розмістили у дитсадку. У приміщення жінку не пустили через карантин. “Я прийшла на дільницю, щоб дізнатись, як я зможу проголосувати за кандидата, якого вибрала. Наскільки я розумію, не на одній дільниці в Україні немає бюлетеня або трафаретів шрифтом Брайля, які б могли допомогти сліпій людині проголосувати самостійно”.

Вдома голосувати, каже, незручно. “Довірену людину потрібно затримати на цілий день, а якщо довірена людина не зможе, то сліпа людина геть не проголосує і змушена буде відмовитись”.

Голова дільничної виборчої комісії Олеся Коршенко розповідає, як допомагатимуть незрячим виборцям. “Я думаю, що ті хто будуть чергувати побачать вас і проведуть до місця видачі бюлетенів. Будемо просити присутніх виборців, якщо прийдете без супроводу, щоб допомогли вам проголосувати”.

Як проголосувати незрячим людям, пояснює координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в області Зоя Лебідь. “Треба звернутись до іншого виборця і він допоможе проголосувати. Це не може бути член комісії чи кандидат. Тільки звичайний виборець”.

Додає: виборець, який допомагатиме незрячому, має відноситись до тої ж виборчої дільниці.

Журналістка Суспільного зателефонувала у пресслужбу Центральної виборчої комісії. Запитала, чому не створені умови для голосування незрячих. Ось що відповів працівник пресслужби Костянтин Хівренко. “15 жовтня на черговому засіданні Центральної виборчої комісії буде розглядатись одна із постанов, перед мною зараз проєкт по ній “Про порядок інформаційного забезпечення виборів для осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я)”, де чорним по білому розписано, хто, як і в якій послідовності надає допомогу цій категорії виборців”.

Ірина Куніцька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*