Якість надання послуги МСЕК має бути на найвищому рівні, – Наталя Заболотна

Якість надання послуги МСЕК має бути на найвищому рівні, – Наталя Заболотна. вінниччина, мсек, засідання, послуга, інвалідність

Якість надання послуги МСЕК має бути на найвищому рівні, – Наталя Заболотна. вінниччина, мсек, засідання, послуга, інвалідність

На Вінниччині відбулось розширене засідання колегії Департаменту охорони здоров’я та реабілітації обласної військової адміністрації, під час якого аналізували діяльність медико-соціальних експертних комісій у Вінницькій області.

Під час обговорення ряду актуальних проблем діяльності МСЕК, Перша заступниця начальника ОВА Наталя Заболотна наголосила: «У зв’язку з війною кількість людей з інвалідністю збільшується. Питання встановлення інвалідності або продовження її строку наразі хвилюють багато українських родин. Тому, потрібно налагодити роботу так, щоб переступивши поріг МСЕК людина відчувала себе комфортно, а не навпаки почувалася винною. Якість надання послуги має бути на найвищому рівні».

Директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна зазначила, що наразі найбільше скарг до департаменту надходить на діяльність МСЕК. Вона наголосила, що майже з перших днів війни МОЗ значно спростило процедуру проведення медико-соціальної експертизи дорослим і дітям.

«Міністерство охорони здоров’я України продовжує реалізовувати реформи, які ще розпочали до повномасштабної війни. Це стосується й діяльності МСЕК, і уже в квітні на цю організацію чекають зміни. Я вкотре наголошую, що ваша діяльність має бути прозорою. Якби ви були відкритими, багато питань пов’язаних з вашою діяльністю взагалі не виникало», – додала Ольга Задорожна

Заступниця директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко проаналізувала стан медико-соціальної експертизи у Вінницькій області, зауваживши на необхідності змінювати тактику у роботі МСЕК ретельніше ставитись до звітності:

«Всі ви знаєте, що у разі, коли особа звертається для встановлення інвалідності та не може прибути на огляд до МСЕК, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. Зазначу, що кардіологічна і психіатрична МСЕК у першому півріччі 2022 року не провела жодного виїзного засідання. Потрібно змінювати тактику роботи у всьому МСЕК”, – відзначила Тетяна Бондаренко.

Відзначимо, що МОЗ планує реорганізувати структури медико-соціальних експертних комісій, її замінить Національне агентство контролю якості медичної допомоги. Процес має розпочатися уже в квітні цього року.

Вінницька обласна військова адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*