Якою є субсидія непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі?

Якою є субсидія непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі?. житло, непрацездатна непрацююча особа, соціальна допомога, субсидія, інвалідність

Субсидія непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, може призначатися на збільшену норму (понаднормову площу житла).

До непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла, належать особи, які не досягли повноліття та громадяни, які отримують:

  • пенсію за віком, за вислугою років, у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності;
  • державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
  • державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;
  • тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Якщо субсидія вже призначена на соціальну норму житла – на понаднормову площу призначається за заявою з місяця звернення. Інформація про належність членів домогосподарства до вищезазначених категорій осіб зазначається в декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, інформує управління соціального захисту Калуської РДА.

Законодавством передбачено, що соціальна норма житла, в межах якої надається субсидія, становить 13,65 кв. метра на особу + 35,22 кв. метра на домогосподарство. Тобто, соціальна норма житла, з урахуванням якої призначається субсидія на одну особу становить 48,87 кв. метра, на домогосподарство, яке складається з двох осіб — 62,52 кв. метра, з трьох осіб — 76,17 кв. метра.

Понаднормова площа житла розраховується збільшенням соціальної норми житла для домогосподарства на 30 відсотків (але не більше фактичної) та відповідно становить: на одну особу — 63,53 кв. метра, на двох осіб — 81,27 кв. метра, на трьох осіб — 99 кв. метра.

Призначення житлових субсидій на понаднормову площу житла переглядається.

Це відбувається у разі:

  • зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку);
  • зміни складу сім’ї члена домогосподарства;
  • працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів.

Про такі зміни одержувач житлової субсидії зобов’язаний повідомити упродовж 30 календарних днів.

Сім’ям, яким субсидія в неопалювальний період надавалася на понаднормову площу житла, право збережено при автоматичному розрахунку субсидії на опалювальний період, тому додатково звертатися за її переоформленням не потрібно.

ВІКНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*