Забезпечення доступності суду для осіб з обмеженими можливостями

Забезпечення доступності суду для осіб з обмеженими можливостями. київ, доступність, суд, інвалід, інвалідність, building, outdoor, sign, window. A sign on the side of a building

Забезпечення доступності суду для осіб з обмеженими можливостями. київ, доступність, суд, інвалід, інвалідність

23 березня 2017 року в приміщенні апеляційного суду міста Києва (м. Київ, Солом’янська площа, будинок № 2-а, конференц-зала) проведено друге засідання робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві.

До участі у засіданні були запрошені представники судів, зокрема апеляційного суду міста Києва, апеляційного суду Київської області, Київського апеляційного господарського суду, Київського апеляційного адміністративного суду, Шевченківського районного суду міста Києва, а також територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві, Національної асоціації адвокатів України. Від Вищої ради правосуддя участь у заході взяли заступник начальника відділу по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення особистого прийому громадян Лілія Яким’як та головний спеціаліст відділу управління майном управління з питань управління майном та контролю за його використанням Павло Царенко.

Водночас на зустрічі були присутні представники різних громадських організацій: Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів»; Українського товариства сліпих; Національної асамблеї осіб з інвалідністю; Всеукраїнської громадської організації «Асоціація інвалідів-спинальників України» тощо.

Під час засідання розглянуто питання доступності та безбар’єрності доступу до правосуддя осіб з обмеженими можливостями у Шевченківському районному суді міста Києва, в тому числі план вдосконалення приміщення цього суду для його доступності особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення; вжиття організаційних заходів щодо приведення сайтів судових установ у відповідність до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2013 року № 730 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 січня 2002 року № 3 і від 29 серпня 2002 року № 1302»; обговорено та затверджено план діяльності Робочої групи міста Києва по реалізації Програми «Право на справедливий суд осіб з обмеженими можливостями» на 2017 рік.

За результатами обговорення учасники визначили основні напрями розробки програмного забезпечення для людей із вадами зору і слуху із залученням відповідних Громадських організацій, а також необхідність проведення локальних тренінгів для працівників судів та інших державних установ, виконання обов’язків яких пов’язане з особами з обмеженими можливостями.

На зустрічі, зокрема, прозвучала пропозиція визначити Вищу раду правосуддя як постійного члена вказаної Робочої групи.

Відділ взаємодії зі ЗМІ

Вища рада правосуддя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*