Завдяки реагуванню Уповноваженого призначено пенсію особі з інвалідністю

Завдяки реагуванню Уповноваженого призначено пенсію особі з інвалідністю. мсек, уповноважений, звернення, пенсія, інвалідність

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в липні 2021 року надійшло звернення громадянки К. з м. Київ стосовно порушення її права на своєчасне призначення пенсії по інвалідності. У зверненні заявниця зазначила, що вона офіційно зареєстрована в м. Київ, але тимчасово разом з дитиною з інвалідністю проживала у Фастівському районі Київської області, де з квітня 2021 року їй було встановлено інвалідність Фастівською МСЕК. Заявниця з квітня по червень 2021 року зверталася до територіальних органів Пенсійного фонду України в м. Київ та Київській області та отримувала відмову в прийнятті документів з різних причин. У цей час заявниця не працювала і не мала засобів до існування.

Тільки в липні 2021 року після чергового звернення громадянки К. до сервісного центру Пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва було встановлено, що у виписці з акта огляду МСЕК допущена помилка в написанні прізвища заявниці. З цієї підстави заявниці було відмовлено у призначенні пенсії та рекомендовано самостійно звертатися до МСЕК для одержання виправленої виписки з акта огляду, незважаючи на те, що пунктом 2.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 р. № 22-1, встановлено, що саме орган, який призначає пенсію, додає одержану ним від МСЕК виписку з акта огляду до заяви про призначання пенсії по інвалідності, а згідно з пунктом 24 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 р. № 1317, видача особі, яку визнано особою з інвалідністю, виписки з акта огляду на руки забороняється.

З метою сприяння у призначенні заявниці належної їй пенсії, Уповноваженим ВРУ з прав людини були надані рекомендації Пенсійному фонду України. Завдяки реагуванню Омбудсмана громадянці К. з квітня 2021 року призначено пенсію по інвалідності, а саме з дати її встановлення.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*