Збройні сили РФ на окупованих територіях використовують людей з інвалідністю, як живий щит — ООН

Збройні сили РФ на окупованих територіях використовують людей з інвалідністю, як живий щит — ООН. доповідь, комітет оон з прав інвалідів, живий щит, інвалідність, інтернатний заклад, wheel, person, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, land vehicle. A statue of a bicycle

Люди з обмеженими можливостями в інтернатних закладах перебувають у «серйозній небезпеці», пише «ZN.UA».

Деякі люди з обмеженими можливостями в Україні залишаються в небезпечних для життя ситуаціях. Вони повинні бути евакуйовані, щоб забезпечити їм доступ до основних потреб, таких як їжа та опалення з огляду на настання зими. Про це заявив у п’ятницю Комітет ООН з прав інвалідів, повідомляє Reuters.

У спеціальній доповіді ООН заявила, що серйозно стурбована становищем людей з обмеженими можливостями в воюючій Україні.

У документі йдеться про те, що люди з обмеженими можливостями в інтернатних закладах перебувають у «серйозній небезпеці», відтак організація закликає Україну та Росію негайно їх евакуювати.

«Доступ цих людей до основних прав, таких як їжа та прийнятний рівень життя, включаючи доступ до опалення в наступні зимові місяці, знаходиться під загрозою», — наголосив віце-голова комітету Йонас Рускус на прес-конференції в Женеві.

Рускус додав, що комітет має інформацію про щонайменше 12 людей з інвалідністю, які померли в інтернатному закладі на території, яка контролюється Росією.

За його словами, комітету також відомо про людей з інвалідністю, яких «утримують у нелюдських умовах, піддають жорстокому поводженню та використовують як живий щит збройні сили Російської Федерації».

Європейський форум з питань інвалідності (EDF) заявив, що за наявною в них інформаціє станом на початок червня 143 600 людей з інвалідністю були зареєстровані як переміщені особи. 13% від тих, хто був вимушений залишити Україну — люди саме цієї категорії.

Микита Ткаченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*