Жодна автошкола на Сумщині не навчає людей з інвалідністю їздити на авто з ручним керуванням (ВІДЕО)

Жодна автошкола на Сумщині не навчає людей з інвалідністю їздити на авто з ручним керуванням (ВІДЕО). сумщина, авто з ручним керуванням, автошкола, навчання, інвалідність

Жодна автошкола на Сумщині не навчає людей з інвалідністю їздити на авто з ручним керуванням. сумщина, авто з ручним керуванням, автошкола, навчання, інвалідність

На Сумщині немає автошкіл, які б навчали людей з інвалідністю їздити на авто з ручним керуванням. Усі, хто має в цьому потребу, мають їхати до Києва або інших областей, повідомляє Суспільне.

Ігор Лугина отримав інвалідність у січні 2017-го в боях на Світлодарській дузі. Нині займається спортом. У травні 2021 року у відбірковому етапі представляв Сумщину на “Іграх Воїнів”. Нещодавно Ігор вирішив здати на права.

“В Інтернеті вбив “автошкола”, подзвонив туди, кажу: людина з обмеженими можливостями, що для цього потрібно? Вона каже: спочатку треба медкомісію пройти. Я кажу: ок. З тестем своїм поїхав, він знає, де проходити. Пройшов, все, потім дзвоню цій жінці, кажу: я пройшов комісію, мені треба авто на ручному керуванні. А вона: ой, це треба подзвонити, у нас такої немає машини”, – розповідає Ігор.

Жодна автошкола на Сумщині не навчає людей з інвалідністю їздити на авто з ручним керуванням. сумщина, авто з ручним керуванням, автошкола, навчання, інвалідність

Найближче місто, де йому запропонували навчання, – Київ. Але скористатись послугами столичної школи він не може. “По-перше, за автошколу треба заплатити, платити за паливо, і мені цей період десь прожити треба. Я тепер на 100% впевнився, чому у нас людина на інвалідних візках так себе ведуть, їм легше замкнутися в собі, сидіти вдома”, – каже Ігор.

У Сумській області діє 56 автошкіл, які навчають на водіїв різних категорій. Жодна з них не має автомобілів з ручним керуванням для підготовки людей з інвалідністю, говорить заступник начальника відділу обласного сервісного центру МВС Віталій Вітковський. За його словами, у сервісному центрі готові приймати іспити у таких водіїв, але за його практики, з 2014 року, таких випадків не було.

Жодна автошкола на Сумщині не навчає людей з інвалідністю їздити на авто з ручним керуванням. сумщина, авто з ручним керуванням, автошкола, навчання, інвалідність

“З початку року водії з ручним керуванням в сервісних центрах Сумської області не складали. Є зареєстровані транспортні засоби з ручним керуванням, переобладнані відповідно, але окремо їх статистика не ведеться”., – каже він.

Уперше про таку ситуацію почули у сумському Центрі учасників бойових дій. Пропонують схему, як допомогти Ігорю Лугині отримати права на автівку з ручним керуванням. Для цього, каже директор центру Олександр Мордванюк, можна укласти угоду між заявником, автошколою та міським департаментом соцзахисту.

“Якщо в Сумах чогось немає, але є на щось фінансування, за заявою учасника бойових дій чи особи з інвалідністю внаслідок війни, чи батьків загиблого, складається тристоронній договір, це питання вивчається і школа, в якої немає цих машин, але є в них бажання і відповідна ліцензія, вони орендують цю машину, наприклад, з Полтави, Харкова чи з Києва. Людина отримує фахову підготовку, здає екзамен і отримує права”, – каже він.

У департаменті соцзахисту міської ради Ігорю надали консультацію щодо необхідних документів, розповіла заступниця начальника Вікторія Литвиненко.

“На сьогоднішній момент ця особа має висновок водійської комісії про те, що він може, але йому ще потрібно в індивідуальну програму реабілітації внести відповідні записи. З нашою МСЕК це питання ми вже опрацювали, вони чекають, особа підійде, за наявністю висновку відповідної комісії, вони внесуть дані”, – сказала Литвиненко.

Також Ігорю Лугині треба буде написати заяву на навчання і отримати направлення з центру зайнятості, говорить Вікторія Литвиненко. Нині, за словами чиновниці, за програмою професійної адаптації, навчання на водіїв категорії “В” проходитимуть 28 АТОвців. 2021 року, каже, на програму їхньої професійної адаптації у бюджеті мають 296 тис грн.

Володимир Слободян зараз використовує автівку з ручним керуванням. Інвалідність отримав під час проходження строкової служби в радянській армії.

“Перший автомобіль я отримав від держави у 1984 році – “Запорожець”. Другий – у 1991-му. На тому епопея закінчилась. Був змушений придбати його самостійно і переобладнати на ручне керування двома руками. Ще до війни на сході, в Донецьку, в інституті було розроблене управління для ручного керування саме для такої машини, як в мене зараз”, – розповідає він.

Переобладнання провели на одному із сумських СТО. Володимир Слободян говорить, що готовий ділитися своїм досвідом з іншими “візочниками” та автошколами. В інтернеті зараз можна знайти пропозиції від виробників для переробки авто на ручне керування.

Анна Скрипняк, Ігор Стрельцов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*