Звільнення від призову: як особі з інвалідністю його отримати

Звільнення від призову: як особі з інвалідністю його отримати. влк, військова служба, мобілізація, призов, інвалідність

Все прописано в українському законодавстві, пише «ZN.UA».

Звільнення від призову: як особі з інвалідністю його отримати. влк, військова служба, мобілізація, призов, інвалідність© Facebook/Генштаб ЗСУ

В Україні діє загальна мобілізація, під час якої чоловіки призовного віку отримують повістки. Адвокат Ігор Дайнеко розповів, як особи з інвалідністю можуть отримати звільнення від мобілізації.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані визнані в установленому порядку особами з інвалідністю (будь-якої групи).

Навіть якщо особа проходила військово-лікарську комісію, незалежно від висновку ВЛК та встановленого ступеня придатності, вона має право на відстрочку від призову.

Для цього необхідно подати заяву у довільній формі на ім’я керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з проханням про надання відстрочки на підставі ст.23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», додавши до неї нотаріально засвідчену копію довідки до акту огляду медико-санітарної експертної комісії. Найкраще подати ці документи до отримання висновку ВЛК.

Аліса Ігітян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*