15-річна плавчиня встановила всеукраїнський рекорд серед дітей з інвалідністю

15-річна плавчиня встановила всеукраїнський рекорд серед дітей з інвалідністю. софія федоренко, заплив, плавчиня, рекорд, інвалідність

15-річна плавчиня встановила всеукраїнський рекорд серед дітей з інвалідністю. софія федоренко, заплив, плавчиня, рекорд, інвалідністьFacebook

15-річна плавчиня Софія Федоренко пропливла півтори тисячі метрів у відкритій воді за 25 хвилин і 40 секунд. Про те, як готувалась до запливу, Суспільному розповіли її батьки та тренер.

Софія Федоренко пересувається в інвалідному візку, ходити не може від народження. За словами її матері Анжеліки Федоренко, в дитинстві вона пережила близько 10-ти складних операцій.

“Вона дуже довгий час знаходилась в гіпсах, три-чотири місяці після кожної операції. Деформації розвинулись у зв’язку з ростом, потім почали деформуватися суглоби. Тому лікарі сказали, що необхідно провести ці операції”, – розповіла Анжеліка Федоренко.

15-річна плавчиня встановила всеукраїнський рекорд серед дітей з інвалідністю. софія федоренко, заплив, плавчиня, рекорд, інвалідністьВікторія Синиця, Суспільне. Софія Федоренко (в центрі)

Мама Софії розповіла, що плаванням дівчина займається з 10 років. На своїх перших змаганнях дівчина посіла друге місце, після чого вирішила професійно займатися спортом. За словами її тренера Едуарда Петрова, кожного тижня вона має не менше, ніж 12 тренувань, оскільки готується до участі в Паралімпійських іграх. Встановити новий рекорд Софія вирішила, аби не втрачати форму.

15-річна плавчиня встановила всеукраїнський рекорд серед дітей з інвалідністю. софія федоренко, заплив, плавчиня, рекорд, інвалідністьВікторія Синиця, Суспільне. Софія Федоренко (в центрі) з дипломом про рекорд

Спочатку почався карантин, закрили басейни, і ми вирішили тренуватись на відкритих водоймах. Якийсь час я тренувалась на відкритих водоймах і потім до нас прийшла така ідея, щоб зробити такий рекорд”, – прокоментувала рекордсменка.

До запливу 15-річна спортсменка готувалась два місці. Спочатку планувала плисти тисячу метрів, згодом разом з тренером вирішили долати більшу відстань.

Що відомо

Софія Федоренко – член паралімпійської збірної команди Києва з плавання, майстер спорту, багаторазова чемпіонка чемпіонатів і кубків України.

Максим Івануха

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*