Фото: Книга рекордів Гіннеса
Спортсменка зі Сполучених Штатів Челсі Варнер, яка має синдром Дауна, встановила чотири світові рекорди. Попри інвалідність, дівчина професійно займається гімнастикою та моделінгом.
Про це повідомили на сайті щорічного видання, передає Рубрика.
Усі рекорди спортсменка встановила в категорії для людей з особливостями розвитку – окремим розділом Книги рекордів Гіннеса.
Челсі Варнер стала рекордсменкою, виконавши за 30 секунд:
- 11 підтягувань;
- 10 кипів – гімнастичний рух підйому тіла над брусами;
- 10 переворотів назад;
- 16 акробатичних фляків.
Гімнастка – чотириразова чемпіонка США та триразова переможниця Спеціальної Олімпіади – спортивних змагань для людей з особливостями розвитку.
Тепер до її колекції перемог додалися світові рекорди, якими вона особливо пишається.
Переглянути цей допис в Instagram
“Я дуже пишаюся тим, що чотири рази потрапила в Книгу рекордів Гіннеса. Раніше я навіть не могла мріяти про те, що це стане для мене можливим”, – поділилася враженнями Челсі.
Американка займається гімнастикою протягом усього життя, попри застереження лікарів щодо низького тонусу м’язів. Уперше дівчина взяла участь у Спеціальній Олімпіаді у віці восьми років.
Челсі регулярно тренується – відвідує групові заняття тричі на тиждень та ще двічі займається зі своїм тренером індивідуально.
Щороку з травня по грудень спортсменка наполегливо тренується та вдосконалює свої навички. Дівчина каже, що своїми досягненнями вона завдячує тренерці, яка покладає на неї великі очікування, але водночас може кинути виклик та підбадьорити.
“Вона розробляє дуже цінні для мене нові техніки, які допомагають здобути нові навички. Без відданості, пристрасті та віри моєї тренерки в мене, я би ніколи не змогли розкрити свій потенціал”, – розповідає спортсменка.
З січня по квітень зазвичай триває сезон змагань, у ході яких Челсі часом – єдина учасниця з інвалідністю. На таких заходах Челсі часто посідала останні місця.
Переглянути цей допис в Instagram
Натомість, за її словами, цей досвід зробив незабутньою першу перемогу на Чемпіонаті світу в Лондоні, де вона змагалася з іншими гімнастками з інвалідністю.
“Я стала дуже впевненою в собі та навчилася діяти під тиском. Думаю, що це допомогло мені в усіх сферах життя”, – розповіла дівчина.
Однак досягнення Челсі виходять далеко за межі спортивного залу – між вправами на колоні на брусах гімнастка знаходить час для роботи професійною моделлю.
Спортсменка на обкладинці журналу. Фото: Teen Vogue/X
Дівчина зізнається, що завжди почувалася впевненою перед камерами, але після першої реклами у 2016 році для H&M “закохалася в моделінг”.
Наразі Челсі може похвалитися співпрацею з такими брендами, як Aerie, L’Oreal, WomenBest, Crocs і Tommy Hilfiger. Вона також з’являлася на сторінках журналів Teen Vogue, Forbes і Dazed.
Фото: Teen Vogue/X
Завдяки цьому дівчина збільшує видимість людей з інвалідністю у спорті та модельній сфері.
“Мені подобається, що я можу надихати людей на досягнення своїх мрій. Приємно бачити, як юні дівчата з інвалідністю займаються гімнастикою завдяки моєму впливу”, – говорить Челсі.
Дівчина також активно веде соцмережі, де ділиться успіхами у спорті, модельній сфері та надихає своїх підписників.
“Кожен може досягти успіху, для цього не треба бути особливим. Необхідно бути послідовним, цілеспрямованим і готовим працювати”, – йдеться в одному з дописів дівчини.
Що відомо про людей з синдромом Дауна, які стали відомими
Нагадаємо, на екрани вийшли два довгоочікувані блокбастери – “Барбі” та “Голодні ігри: Балада про співочих пташок та змій”.
Серед інших яскравих акторів цих двох кінохітів особливу увагу привертає юна зірка Софія Санчес. Вона українка і неабияк підтримує батьківщину після повномасштабного вторгнення країни-терористки росії.
Також повідомлялось, що до регіональної асамблеї іспанської Валенсії вперше обрали депутатку із синдромом Дауна та вважають її обрання прикладом справжньої інклюзії.
А ще 25 квітня 2023 року, американська компанія з виробництва іграшок Mattel представила першу в історії версію ляльки, яка відображає людину з синдромом Дауна.
Також у 2020 році тоді ще вісімнадцятирічна модель Еллі Гольдштейн із синдромом Дауна стала обличчям бренду Gucci та журналу Vogue, знявшись у їхній рекламі.
Окрім того, вперше в історії незалежної України лучанин Богдан Кравчук з синдромом Дауна зумів здобув вищу освіту. Із серпня 2019 року хлопець працює за фахом – у музеї освіти Волинського інституту післядипломної освіти.
Шлях юнака до омріяної професії був складним, але, як виявилося, реальним. “Рубрика” дізналася, як у нього вийшло подолати всі труднощі. Сподіваємося, ця історія надихне й інші родини. Читайте докладніше у нашому матеріалі: “Унікальний Богдан Кравчук: як хлопець з синдромом Дауна здобув вищу освіту“.
Уляна Гузь