“Допомагає інвалідам, бо сам один із них”

“Допомагає інвалідам, бо сам один із них”. біла церква, олександр чорний, велодоріжка, карта доступності, інвалідність, person, human face, clothing, jacket, smile, outdoor, wearing, hat, face, green. A man wearing a hat

“Допомагає інвалідам, бо сам один із них”. біла церква, олександр чорний, велодоріжка, карта доступності, інвалідністьОлександр Чорний мріє зробити Білу Церкву зручнішою для людей з обмеженими можливостями. Їх зараз у місті — 12 тисяч осіб / Автор: фото з власного архіву

— У школі був закомплексований і дуже заїкався. До дошки не викликали, усі завдання робив письмово. Із дитинства захоплююся поезією, — розповідає 28-річний Олександр Чорний, автор двох книжок, громадський діяч, засновник юридичної компанії, пише Gazeta.ua.

— У жовтні 2014 року заснували з однодумцями громадську організацію “Центр громадського розвитку”. За вісім місяців розробили велосипедну інфраструктуру Білої Церкви. Вона включає 45 км доріжок. Допомагала Київська велосипедна асоціація та їхні партнери з Німеччини. Тоді орієнтовна вартість становила близько 46 мільйонів гривень. Зараз — удвічі дорожче. Разом із волонтерами промоніторили місто. За годину на 12 перехрестях міста проїхали 556 велосипедистів, із яких 92 відсотки — чоловіки. 75процентів їхали дорогою, 25 — тротуарами. У 2017 році почали впроваджувати програму. Зараз готово майже 5 кілометрів велодоріжок.

Наразі розробляємо електронну карту доступності міста для людей з обмеженими можливостями. Карта показуватиме зупинки з плавними з’їздами, громадський транспорт із низькою посадкою, обладнані пандусами державні та приватні заклади. Не на всі можна виїхати в колясці. Пандус має бути з нахилом не більше 8 градусів. Кожен проліт не повинен підніматися вище 80 сантиметрів. Після опитування інвалідів зрозуміємо, які заклади міста потрібно переобладнати в першу чергу. Щоб дослідити місто, члени організації їздили містом в інвалідних візках. Намагалися скористатися громадським транспортом. Автобуси просто об’їжджали їх стороною.

Олександр працював заступником директора Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Шанс”, приватним підприємцем. Сьогодні — співвласник юридичної компанії. Захоплюється спортом, за п’ять місяців схуд на 35 кг. Мріє подорожувати

Олександр Чорний народився на Черкащині в селі Бузівка Жашківського району в родині слюсаря і вчительки молодших класів.

1993 року сім’я переїхала до Білої Церкви. Батько влаштувався на шинний завод. За кілька років отримали від заводу 1-кімнатну квартиру на Піщаному масиві. 2008-го Олександр вступає до університету “Україна”. Через вади мови батьки проти фаху правознавця. Але Олександр закінчує навчання з червоним дипломом. Має третю групу інвалідності.

Олена Волошина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*