Колишній миколаївський військовий почав писати ікони (ВІДЕО)

Колишній миколаївський військовий почав писати ікони (ВІДЕО). ігор саханський, військовий, іконописець, інвалідний візок, інвалідність

Колишній миколаївський військовий почав писати ікони. ігор саханський, військовий, іконописець, інвалідний візок, інвалідність

Із мінометника до іконописця. Учасник бойових дій на Сході України Ігор Саханський після того, як не зміг повернутися до військової справи, почав малювати біблійні сюжети та святих, інформує Суспільне.

33-річний Ігор Саханський два місяці через ускладнення стану здоров’я лікується у хірургічному відділенні Миколаївського госпіталю ветеранів війни. Із 2015 року помічником мінометника служив у 28-й окремій механізованій бригаді. У 2016-му після демобілізації чоловік травмував хребет. Відтоді пересувається за допомогою інвалідного візка. Повернутися до служби не зміг. Ігор Саханський каже: “Іконопис став шляхом до реабілітації. Я із творчістю все життя зв’язаний. Працював із пам’ятниками, вибивав там портрети, літери, ікони. А малювати я мріяв, але не було можливості і часу. А коли отримав інвалідність, у мене цього часу дуже багато стало. Я потихеньку почав відеоуроки дивитися, пробувати олівцем малювати, так і доріс до фарб”.

Писати ікони не полишив і в лікарні. На одній із робіт зображено святе сімейство. Її Ігор Саханський малював між процедурами та сном.

Колишній миколаївський військовий почав писати ікони. ігор саханський, військовий, іконописець, інвалідний візок, інвалідністьСвяте сімейство

Нещодавно почав працювати над новою роботою – фрагмент Страшного суду “Рай”. Іконописець каже: “Робота складна тим, що тут багато дрібниць, деталей, які треба ледь не під мікроскопом робити. Найголовніше в іконі – не втратити контурний малюнок. Щоб розфарбувати, теж потрібно знати техніку, обережно, але головне не втратити лінії самого малюнка”.

Колишній миколаївський військовий почав писати ікони. ігор саханський, військовий, іконописець, інвалідний візок, інвалідністьФрагмент Страшного суду

Використовує акрилові фарби. Кольори змішує в палітрі. Обирає переважно теплі тони. В одній палаті з Ігорем вже тиждень лікується 41-річний Андрій Гарагуля. Протягом 2016-2018 років служив у 79-й окремій десантно-штурмовій бригаді. Чоловік каже: “Спостерігати за творчим процесом іконописця цікаво. Ігор пише ікони навіть вночі. Сам буває підходжу до нього. Цікаво подивитися, як пише. Спілкуємося. І йому цікавіше, і мені теж несумно”.

Цікавляться творчістю Ігоря Саханського і медпрацівники. Завідуючий хірургічним відділенням Костянтин Дорошенко каже: “Він відволікається від думок про своє здоров’я, і лікування, думаю, йде на краще.

Готові роботи Ігор Саханський дарує друзям та знайомим. Декілька продав на благодійному аукціоні у Рівному. У Миколаєві його ікони поки що попитом не користуються.

Авторка – Світлана Кльосова, оператор – Ігор Чорний

Марія Савицька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*