На Прикарпатті дедалі більше жінок з інвалідністю наважуються і народжують здорових малюків (ВІДЕО)

На Прикарпатті дедалі більше жінок з інвалідністю наважуються і народжують здорових малюків (ВІДЕО). прикарпаття, вагітність, жінка, перинатальний центр, інвалідність

На Прикарпатті дедалі більше жінок з інвалідністю наважуються і народжують здорових малюків. прикарпаття, вагітність, жінка, перинатальний центр, інвалідність

Раніше такі вагітності нерідко переривали, а нині дедалі більше жінок з інвалідністю наважуються і народжують цілком здорових малюків.

На звичний огляд до перинатального центру разом із чоловіком навідалася Мар’яна Веляник, йдеться у сюжеті Канал 402, пише Репортер.

Сім’я очікує на дівчинку. Питання, чи виношувати дитину, кажуть, навіть не виникало. Попри те, що вже два роки жінка пересувається на візку.

“У 5-річному віці я впала по сходах, травмувала хребет, – розказує Мар’яна Веляник. – Отямилась тільки через 40 хвилин вже в лікарні. У мене була гематома, ну і травма хребта. Хоча ми в той час цього не знали, що є травма хребта. Вона почала проявлятись з 11-12 років. Почали атрофуватись м’язи, і нам сказали, що воно буде погіршуватись. Я ніколи не думала, що буду переривати вагітність. Навіть якщо б були якісь протипоказання, я думаю – постараюсь справитись”.

Досвіду роботи з вагітними жінками, що мають такі діагнози, як у Мар’яни, донедавна, кажуть лікарі, і самі не мали. Поступово вчилися і нині можуть похвалитися успішними результатами.

“Дуже багато жінок з екстрагенітальною патологією зараз виношують вагітність, ми працюємо разом з їхніми основними лікарями, які ведуть їхнє основне захворювання”, – говорить Оксана Мазурок-Дарчин завідувачка відділення Центру планування сім’ї.

Наважилась сама і тепер надихає інших. Письменниця Христина Сирова-Ковалишин народила двох дітей: старшому Яну 3 роки, молодшій Оленці – 7 місяців. Хоча страхів, каже, не бракувало.

“З Яном я і боялася вагітності, багато чого всього перестраховувалась. Через те і поганий сон був. І так само боялася, як я справлюся. Але перший рік дійсно багато показав, що не все так складно, як ми собі можемо уявити” – каже нині Христина.

До обох вагітностей Христина ретельно готувалася, щоб виключити можливі ризики для малюків. Нині за порадою до неї звертаються чимало жінок з інвалідністю, які досі вагалися.

Великою проблемою для людей з інвалідністю досі залишається доступність. Втім, для вагітних в обласному перинатальному центрі стараються створити комфортні умови.

Та ключовим, визнають лікарі, є бажання самої жінки. Якщо вона твердо вирішила стати матір’ю, то докладе максимум зусиль, щоб її мрія таки стала реальністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*