“П’ять років сидів у чотирьох стінах, спілкувався лише з мамою”

“П’ять років сидів у чотирьох стінах, спілкувався лише з мамою”. лілія юрків, концерт, щеплення, інвалідний візок, інвалідність, ground, person, lawn mower, clothing. A woman sitting on a motorcycle

“П’ять років сидів у чотирьох стінах, спілкувався лише з мамою”. лілія юрків, концерт, щеплення, інвалідний візок, інвалідністьЛілія Юрків співає на святі. Сама організовує благодійні концерти. На них збирають гроші хворим / Фото надане Лілією Юрків

— Я народилася здоровою. У вісім місяців мені зробили щеплення. Від чого — не сказали. Після цього в мене почали погано розвиватися м’язи рук і ніг. Перші роки ще потроху ходила, коли мене тримали за руку, — каже 22-річна Лілія Юрків із села Тяпче Долинського району на Івано-Франківщині. Має спинальну аміотрофію Кугельберга-Веландера. Пересувається на інвалідному візку. 31 січня в Івано-Франківську відбувся благодійний концерт на підтримку Лілії. Вона планує обстежитися за кордоном, пише Gazeta.ua.

Змалку Лілія співала. Зараз виступає на благодійних концертах зі збору коштів для дітей з інвалідністю і тяжко хворих.

— У дитинстві батьки йшли на роботу, мене залишали на бабусю. Вона на кухні щось робила і співала. Я слухала, а потім почала їй підспівувати, — розповідає Лілія Юрків. — У нашому роду всі співучі, є професійні музиканти. Жодне родинне свято не обходиться без пісні з акордеоном.

Уперше Лілія виступила у 15 років на сцені сільського будинку культури.

— Запропонував Петро — тоді ще майбутній чоловік старшої сестри Олі. Він — музикант, має гурт. Спочатку була проти, бо я на візку та й вокалом ніколи не займалася. Мене вмовили. Заспівала “Червону руту” й “Музыка нас связала”. Почали запрошувати на сільські свята. Згодом — у райцентр, Івано-Франківськ. Співаю українські народні й естрадні пісні.

Лілія є лауреаткою районних та обласних мистецьких конкурсів.

— Наприкінці минулого року відвідала новорічний корпоратив людей з інвалідністю. Були 24 “візочники”. Для них співала, а вони танцювали й веселилися. Сама від них набралася позитивної енергії, оптимізму.

Часто після моїх виступів підходять батьки інвалідів. Ставлять своїм дітям мене в приклад. На одному концерті за куліси прийшла жінка. Розплакалася: “У мене через проблеми довго була депресія. Після знайомства з тобою все стало настільки дрібним, що я звідси вийду зовсім іншою. І більше ніколи не нарікатиму на життя”.

— Знайомий унаслідок ДТП став інвалідом. П’ять років сидів у чотирьох стінах. Спілкувався лише з мамою. В нього була депресія. Потім прочитав мою історію. Написав мені в соцмережі. Почали спілкуватися. Тепер має інше життя. Займається танцями на візку.

Батько Лілії 50-річний Олександр Іванович працює різноробочим. Мати 44-річна Любов Юріївна доглядає за донькою.

Любов Карнарук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*