Рівні можливості

Рівні можливості. вінниця, го “гармонія”, раїса панасюк, уповноважена уряду з питань прав людей з інвалідністю, person, human face, clothing. A close up of a girl

Рівні можливості. вінниця, го “гармонія”, раїса панасюк, уповноважена уряду з питань прав людей з інвалідністюЗараз в соцмережах активно обговорюють чергове призначення Уряду. А саме, керівника Вінницького центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Гармонія” Раїсу Панасюк – уповноваженою уряду з питань прав людей з інвалідністю.

Вона народилась у селі Осична Хмільницького району Вінницької області. У благополучній щасливій родині абсолютно здоровою дитиною. У 4 роки захворіла на поліомієліт. Батьки лікували, рятували, але зрештою, спочатку померла мати, згодом батько. Виховувалась дівчинка у Цюрюпінському інтернаті, по його закінчені повернулась до рідної хати, але згодом переїхала до Вінницького інтернату геріатричного профілю. Візок та інвалідність не стали на заваді здобуття вищої освіти в університеті Шевченка. На візку Раїса Панасюк об’їздила півсвіту. Була в Штатах, в багатьох країнах Європи і на українській Говерлі. 15 років тому у Вінниці Раїса Панасюк створила ГО “Гармонія”. За цей час реалізовано більше 40 потужних проектів: від служби перевезення людей на візках до встановлення пандусів, як обов’язкової умови при відкритті будь-якого закладу. Але головне, каже Рая, вдалось змінити ставлення людей до таких, як вона. Саме тому навіть отримавши нове призначення, переїздити до Києва не планує.

За 15 років активної діяльності вона жодного разу не почула від жодного чиновника чи можновладця слова “Ні”. Головне, каже, не лише просити допомогти і розповідати як все погано, а мати чіткий план дій, брати участь у його виконанні, і тоді все вийде. Одне з головних завдань, яке ставить перед собою, – переконати суспільство: люди з інвалідністю можуть бути не лише тягарем, а й активними громадянами, корисними своїй державі.

Філія НТКУ «Вінницька регіональна дирекція «ВІНТЕРА»»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*