Тетяна Юдіна: «Не звикла сидіти. Хочу швидше отримати протез і стати на ноги»

Тетяна Юдіна: «Не звикла сидіти. Хочу швидше отримати протез і стати на ноги». метінвест, тетяна юдіна, гуманітарний проєкт рятуємо життя, протез, протезування

Тетяна Юдіна: «Не звикла сидіти. Хочу швидше отримати протез і стати на ноги». метінвест, тетяна юдіна, гуманітарний проєкт рятуємо життя, протез, протезування

До війни Тетяна Юдіна мешкала разом із донькою Юлією, співробітницею Авдіївського коксохімічного заводу, у селі Орлівка, що поблизу Авдіївки. 60-річна жінка працювала комірником на фермерському господарстві. Коли почалися обстріли, Юлія з дитиною виїхала до Кривого Рогу, а Тетяна не захотіла полишати домівку.

16 жовтня назавжди закарбувалося в пам’яті родини. У будинку зникло світло, тож Тетяна разом із сусідами вийшла надвір перевірити електрику. Аж раптом на її подвір’я прилетів ворожий снаряд. Жінка дістала поранення голови, плеча й ніг.

Тетяна Юдіна: «Не звикла сидіти. Хочу швидше отримати протез і стати на ноги». метінвест, тетяна юдіна, гуманітарний проєкт рятуємо життя, протез, протезуванняФото пресслужби компанії Метінвест: Тетяна Юдіна

«Односелець наклав мамі джгут на ногу, це її врятувало», – згадує донька Юлія.

«Швидкі» до села не їздять – небезпечно. До медпункту в Очеретиному Тетяну доправили рятувальники МНС. Там їй вкололи знеболювальне й відправили до лікарні в Мирнограді. Жінка перенесла операцію з ампутації лівої ноги на рівні гомілки.

Юлії зателефонували колеги з Авдіївського коксохіму, коли дізналися про поранення мами. Так Тетяна потрапила до програми протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» та Проєкту підтримки протезування в Україні.

Фахівці програми відразу проконсультували родину щодо того, які документи потрібні для протезування. Зараз Тетяна лікується в Мирнограді, адже в неї загіпсована ще й права нога. Щойно зростеться перелом, жінка готова їхати отримувати протез, щоб швидше стати на ноги. Тетяну вже чекають у клініці в Дніпрі, де проходитиме протезування та реабілітація.

«Ми раді, що потрапили до програми. Це велика допомога. Ми дуже хочемо підняти маму на ноги. І вона сама хоче, адже активна людина й не уявляє сидячого способу життя», – говорить Юлія.

Нагадаємо, гуманітарна ініціатива Групи Метінвест “Рятуємо життя” запровадила масштабну програму з протезування та реабілітації військових і мирних жителів України. Від початку повномасштабної російської агресії потреби в протезуванні українських військових і мирних жителів через бойові дії значно зросли. З плином війни в Україні кількість осіб, що втратили кінцівки, продовжуватиме збільшуватися. Часто ті, хто потребує протезів, не знають, з чого почати й куди звертатися по допомогу. До того ж самостійно оплатити протезування, вартість якого стартує від кількох десятків тисяч євро, має змогу далеко не кожен. Саме тому “Рятуємо життя” вирішила допомогти постраждалим повернутися до повноцінного життя.

Олена Горька

KRIVBASS.CITY

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*