“Вчора на візку, сьогодні — бігає на двох”: морпіх з Вінниччини взяв участь у безкоштовній програмі протезування

“Вчора на візку, сьогодні — бігає на двох”: морпіх з Вінниччини взяв участь у безкоштовній програмі протезування. веніамін бондарчук, сша, кінцівка, протезування, піхотинець

“Вчора на візку, сьогодні — бігає на двох”: морпіх з Вінниччини взяв участь у безкоштовній програмі протезування. веніамін бондарчук, сша, кінцівка, протезування, піхотинецьФото: Prosthetics for Ukrainians

20-річний Веніамін Бондарчук із Вінниччини, який рятуючи побратимів підірвався на міні і втратив кінцівку, поїхав на протезування у США. Нині він у штаті Міннесота, місті Міннеаполіс, повідомляє Суспільне.

Веніамін — один із 15-ох українських захисників, яких запросили взяти участь у безкоштовній програмі протезування і реабілітації українців, які втратили кінцівки внаслідок війни РФ.

За протези піхотинець дякує лікарю і протезисту Якову Градінару та волонтеру Юрію Арошидзе. Каже, він дуже багато робить для українців.

“Ніколи не здавайтеся! Якщо втратили кінцівку — це не вирок. Все буде добре. Поставлять вам протез і бігатимете як звичайна людина. Тут є чоловік, який воював в Ірані і 6 років тому втратив свою кінцівку. Він бігає настільки швидко, людина на двох так не зможе. В гори їздить, бігає. Ніколи не здавайтеся! Все буде Україна”, — розповів морський піхотинець.

“Вчора на візку, сьогодні — бігає на двох”: морпіх з Вінниччини взяв участь у безкоштовній програмі протезування. веніамін бондарчук, сша, кінцівка, протезування, піхотинецьФото: Суспільне Вінниця

Програму протезування для українців у США заснував український лікар-ортопед, протезист Яків Градінар спільно з волонтером Юрієм Арошидзе.

Яків Градінар 2007-го року переїхав з України до США. Протезуванням кінцівок займається 15 років. Для учасників програми усі послуги безкоштовні. Проєкт працює за донати меценатів і благодійників. Нині вони також потрібні.

Веніамін Бондарчук на псевдо “Бритва” 2021-го пішов на строкову службу. Потрапив у морську піхоту. Після 24 лютого, коли РФ напала на Україну, боронив Миколаївщину і Херсонщину. У травні 2022-го, коли з поля бою вивозив поранених побратимів, воїн підірвався на міні.

Віталій Бондарєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*