“В’яжіть вузол на кінці мотузки і… тримайтесь” – як Франклін Рузвельт став зразком нескореного духу

“В’яжіть вузол на кінці мотузки і… тримайтесь” – як Франклін Рузвельт став зразком нескореного духу. президент сша, франклін рузвельт, поліомієліт, інвалідний візок, інвалідність, person, clothing, outdoor, black and white, smile, human face, baby, furniture, footwear, chair. A man and a woman sitting on a bench

“В’яжіть вузол на кінці мотузки і… тримайтесь” – як Франклін Рузвельт став зразком нескореного духу. президент сша, франклін рузвельт, поліомієліт, інвалідний візок, інвалідність

12 квітня 1945 року не стало 32-го Президента США Франкліна Делано Рузвельта, пише Експрес-онлайн.

Він єдиний із очільників США відбув чотири президентські терміни, обіймаючи найвищу посаду 12 років! Народився майбутній президент 1882 року у заможній родині. Навчався удома до 14 років, згодом ходив до приватної школи, пізніше закінчив Гарвардський університет.

У 1921 році Рузвельт опинився на інвалідному візку. Причиною інвалідності став поліомієліт, на який політик захворів після купання в канадському озері Фанді. 39-річний Франклін плавав на своїй яхті у Кампобелло і раптом відчув біль у тілі. Наступного дня спина все ще боліла, тож політик вирішив полегшити біль плаванням. На третій день він уже не міг втримати на ногах власну вагу, а шкіра стала настільки чутливою, що навіть подих вітру викликав біль.

Лікар Кін, до якого звернулась дружина Рузвельта Елеонора, спершу поставив діагноз “тромб” та призначив масажі. Через кілька днів медик заявив, що у Рузвельта – ураження хребта. Масаж продовжили, але це не допомогло, чоловіка паралізувало.

Інший лікар діагностував поліомієліт (дитячий параліч) і запропонував приймати гарячі ванни.

Рузвельт повністю віддається реабілітації. Тричі на тиждень від плаває у басейні. І вже до зими 1921 року він відновив силу у руках, а навесні наступного зміг звестися на ноги. На жаль, ходити самостійно не вдавалося.

Він хотів повернутися у політику і боявся, як сприймуть особу з інвалідністю. Проте побоювання були даремними – американці симпатизували Франкліну, у 1928 році він став губернатором штату Нью-Йорк, а вже через чотири роки, у 1932-му – президентом США.

Цікаво, що в приватному житті Рузвельт використовував інвалідний візок, який створив сам. Він хотів, щоби його крісло було невеликим та зручним. Тому взяв звичайний стілець з їдальні і додав до нього велосипедні колеса.

Для публічних виступів, на які президент не хотів виїжджати на візку, він розробив метод “ходьби”, при якій опирався на тростину чи руку сина. Просив, аби журналісти не фотографували його на прогулянках чи при виході з авто – Рузвельт не хотів виглядати слабким в очах американців та світу. Франклін Делано Рузвельт став для своєї нації символом нескореного духу. “Ви повинні робити те, що вважаєте неможливим”, – казав президент.

Топ-7 висловів Франкліна Рузвельта:

1. “Коли ви дійдете до кінця мотузки, в’яжіть вузол на ній і тримайтесь”.

2. “Є багато способів іти вперед, але тільки один – стояти”.

3. “Говорити треба щиро, коротко і… сидячи”.

4. “Ніколи не помиляється той, хто нічого не робить”

5. “Недостатньо лише хотіти – ви повинні запитати себе, що ви збираєтеся робити, щоб отримати те, що ви хочете”.

6. “Єдиною перешкодою для здійснення наших планів завтра можуть бути наші сумніви сьогодні”.

7. “Правила не обов’язково священні, принципи – так”.

Олена Ковальська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*