Понад 7,4 тисячі українців з інвалідністю отримали допомогу за останні 10 місяців проєкту «Обʼєднуємо та допомагаємо під час війни». Його реалізовує громадська спілка «Ліга Сильних» у партнерстві з 11 організаціями за підтримки European Disabilities Forum (EDF). Про це повідомила проєктна менеджерка громадської спілки «Ліга Сильних» Ірина Агеєва.
«У складні часи важливо розуміти, що ти не один. Наш проєкт має саме таку мету. Кожна надана консультація, проведений захід та гуманітарний набір є підтвердженням того, що ми на правильному шляху. Наша команда продовжує працювати над тим, аби кожна людина з інвалідністю мала доступ до необхідної допомоги та підтримки», – сказала проєктна менеджерка «Ліги Сильних» Ірина Агеєва.
Протягом другої фази проєкту, яка розпочалася з липня 2023 року, «Ліга Сильних» вже надала допомогу понад 7,4 тисячі українців з інвалідністю. Серед головних запитів – консультаційні послуги, зокрема юридична підтримка. Таку допомогу отримали – 3344 людини. Денним доглядом, супроводом та навчальними програмами скористалися 2901 особи. Харчові та гігієнічні набори, а також комплектуючі до кохлеарних імплантів отримали 1164 людини з інвалідністю.
Окрім цього організації-партнери провели низку активностей для осіб з інвалідністю в межах другої фази проєкту.
«Група активної реабілітації» провела десятиденний курс для людей з травмами спинного мозку, в якому взяли участь 16 учасників, з них 6 військовослужбовців. А також – тренінг для медичних працівників «Надання медичної допомоги у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я жінкам з інвалідністю» та семінар для державних службовців «Людиноцентричні цінності у формуванні організаційної культури на державній службі».
Організація «Бачити серцем» провела літній онлайн-табір «Summer Hab» для молоді з інвалідністю віком від 18 років. У ньому взяли участь 49 осіб. Програма включала майстер-класи з арттерапії, музичні та театральні заняття, акторську майстерність та вокал. Організація «Відчуй» провела 8-й інклюзивний літній табір. У фокусі табору були такі теми як комунікативні бар’єри, соціалізація підлітків з порушеннями слуху, розвиток інклюзивного суспільства. Участь у ньому взяли 120 дітей з порушеннями слуху.
Громадська організація «Родина для осіб з інвалідністю» продовжує надавати психотерапевтичну допомогу матерям дітей та молоді з інвалідністю через групові та індивідуальні консультації. Крім цього, для 18 дітей з інвалідністю віком від 8 до 17 років були проведені індивідуальні корекційно-розвиваючі заняття з логопедом та фізіотерапевтом.
Також серед напрямків роботи організацій є проведення навчань для людей з інвалідністю. Так, благодійний фонд «АІК» провів навчальний курс «Вступ до професії проєктного менеджера», аби необхідно формувати резерв проєктних менеджерів, які будуть підтримувати розвиток фандрейзингового потенціалу організацій, які працюють з людьми з інвалідністю.
Нагадаємо, що міжнародний проєкт «Об’єднуємо та допомагаємо під час війни» за підтримки європейського партнера – European Disabilities Forum стартував в Україні в 2022 році. Його втілює громадська спілка «Ліга Сильних» разом 11 організаціями-партнерами. У межах проєкту надають допомогу для людей з інвалідністю, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення. За 2 роки роботи допомогу отримали понад 30 тисяч українців і людей з інвалідністю.
«Ліга Сильних» – громадська спілка, яка була утворена в кінці 2021 року. Головне завдання – об’єднати громадські організації та активізувати людей з інвалідністю для участі в реалізації власних прав. З моменту повномасштабного вторгнення одним із фокусів роботи організації стала допомога людям з інвалідністю. Наразі в спільноту «Ліги Сильних» входить понад 100 організацій.
Юристовська Анастасія