Ольга обʼїздила 100 медзакладів, щоб допомогти доньці з ДЦП. І від безнадії почала сама змінювати підхід до реабілітації в країні. Тож тепер у 400 дітей з інвалідністю Бучанської громади зʼявився шанс на лікування.
Історія Ольги
Ольга Вигоняйло – мама 9-річної Даші. Дівчинка з народження має діагноз ДЦП й пересувається на кріслі колісному.
«Дитина взагалі народилася і в неї після народження сталася затримка дихання на якийсь період. Від цього — голодання кисневе мозку, і наслідок — ДЦП в неї.»
Аби дитина могла рухатись і говорити, Ольга постійно шукала реабілітаційні центри. Обʼїздила за останні роки близько сотні спеціалізованих медзакладів по країні. Але знайти підходящого для своєї дитини так і не змогла. Бо переважно в таких центрах бракувало різнопрофільних лікарів. Аж поки не почула про інклюзивний центр у Бучі.
В інклюзивно-ресурсному центрі дівчинка одразу почала займатися з психологом і реабілітологом. Щоденні заняття впродовж останніх 2 років таки показали хороші результати.
«Фізичний розвиток у нас дуже добре пішов. Працює дуже хороший спеціаліст-реабілітолог з нею.»
Водночас у місцевої влади виникла ідея відкрити окремий центр реабілітації для дітей з інвалідністю. Він надаватиме комплексну допомогу дітям з народження.
Аби краще зрозуміти потреби дітей, у громаді вирішили поговорити з їхніми батьками. На зборах Ольга запропонувала організувати соціальний транспорт. Аби безперешкодно довозити дитину на кріслі колісному до новоствореного центру. Водночас Ольга мріє, щоб кожне місто в Україні стало безбарʼєрним. А такі дітки, як її Даша, відчували себе потрібними суспільству.
Олексій