У канадських містах Вістлер та Ванкувер відбудуться «Ігри Нескорених». Це будуть перші в історії змагання, де будуть представлені і зимові види спорту. «Ігри Нескорених» відбудуться 8-16 лютого 2025 року. У змаганнях візьмуть участь 550 учасників з 25 країн. Збірну України в Канаді представлять 35 ветеранів. Детальніше про змагання в ефірі Армія FM розповіли спортивний менеджер «Ігор Нескорених» Ігор Крицак та учасник збірної України на «Іграх Нескорених» 2025 року Ярослав Шаркий.
Ігор Крицак пояснив до яких змагань зараз готується збірна українських ветеранів.
– Ми готуємося до міжнародної події з адаптивних видів спорту «Ігри Нескорених», які відбудуться в Канаді в містах Вістлер і Ванкувер в лютому місяці.
Збірна України готується на воді, але до зимових видів спорту. Менеджер команди пояснив, як це відбувається.
– Треба викручуватися і знаходити шляхи до вирішення питань, які стосуються підготовки до зимових видів спорту. Ми з командою сіли і подумали, що немає кращої підготовки, ніж водні види спорту, бо вони дещо схожі до зимових видів спорту. Аналоги лижам і сноуборду можна знайти на воді – це вейкборд і водні лижі. Я розмовляв з представниками збірної Канади, то вони готуються так само, як і ми.
Ігор Крицак назвав кількість спортсменів, які поїдуть до Канади на «Ігри Нескорених». Також він повідомив, які види спорту будуть представлені на змаганнях.
– На зборах було 35 ветеранів. До Канади поїдуть всі, хто обрав зимові види спорту. Це вперше в історії «Ігор Нескорених» будуть зимові види спорту, тому це буде новий досвід для всіх. Зимові види спорту, які будуть на «Іграх Нескорених»: керлінг на кріслах колісних, скелетон, бігові лижі, біатлон, гірські лижі та сноуборд. Ще будуть класичні вили спорту: плавання, веслування, баскетбол на кріслах колісних і волейбол сидячи. За тренування нашої команди відповідають професійні тренери та учасники попередніх відборів і міжнародних та національних змагань.
Член збірної України на «Іграх Нескорених» Ярослав Шаркий розповів про свій військовий шлях та досвід участі в «Іграх Нескорених».
– Коли розпочалась війна я пішов у ТЦК, але мене не брали, бо мені було 25 років і я працював на швидкій і в мене була бронь. Я ще 4 рази приходив у військкомат, поки не сказав, що підпишу контракт і піду на службу, бо я медик і хотів застосовувати свої навички на самій війні. Потім я підписав контракт і пішов у навчальний центр, далі потрапив у 66-ту бригаду в підрозділ розвідки і там був бойовим медиком взводу. Далі було поранення і участь в «Іграх Нескорених». Спочатку я брав участь у національному відборі на «Ігри Нескорених», а потім потрапив у збірну. Виходить, що в мене було 2 тренувальні збори: перший перед відбором і другий зараз. На останньому зборі у нас було по 2 тренування в день – зранку 2 години і після обіду ще 3 години тренування з командних видів спорту. По графіку волейбол і баскетбол щодня змінювались.
Ветеран Ярослав Шаркий пояснив, чому для реабілітації після поранення він обрав заняття спортом.
– Професійно я ніколи не займався спортом, тільки для себе ходив на спортивний майданчик та турнік, інколи, в тренажерний зал. До «Ігор Нескорених» я вирішив долучитись, бо військова спільнота. З ветеранами набагато простіше спілкуватися, завжди є про що поговорити і це дуже відкриті та круті люди.
Також член збірної України на «Іграх Нескорених» розповів, чи він хвилюється брати участь в перших зимових змаганнях на «Іграх Нескорених» та назвав види спорту, у яких змагатиметься.
– Є певне хвилювання, але багато хто, теж вперше. Ми підтримуємо один одного і я думаю, що все буде добре. В мене 6 видів спорту: плавання, бігові лижі, біатлон, волейбол сидячи, баскетбол на кріслах колісних і керлінг. Найулюбленіший вид – волейбол сидячи. Я його обирав на відборі, бо він мені найбільше заходить.
Ігор Крицак розповів, що очікується в Канаді, окрім спортивних заходів.
– Деталей самої програми ми не маємо, але маємо досвід попередніх «Ігор Нескорених», що відбувались в Дюссельдорфі. Важливо, що організатори надають можливість взяти двох представників родини або друзів і це важливо, це знову таки про спільноту, щоб була можливість на змаганнях провести час у колі рідних. Будується спеціальне стартове містечко, це спортивне містечко, яке наповнюється подіями для дітей, дорослих та членів сім’ї. Якщо учасники не наберуть собі по 6 та більше видів спорту, то можуть встигнути відвідати всі ці локації.