3 з 7 громадських місць у Перечині не доступні для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

3 з 7 громадських місць у Перечині не доступні для людей з інвалідністю (ВІДЕО). перечин, доступність, моніторинг, перевірка, інвалідність

3 з 7 громадських місць у Перечині не доступні для людей з інвалідністю. перечин, доступність, моніторинг, перевірка, інвалідність

3 з 7 громадських місць у Перечині не доступні для людей з інвалідністю. Це 9 жовтня виявили під час планових перевірок громадських місць. Здійснювали їх представники Закарпатського обласного товариства осіб з інвалідністю. Зокрема, перевірили інклюзивно-ресурсний центр, Перечинський районний суд та аптеку

Денис Сухотін – директор Закарпатського обласного товариства осіб з інвалідністю. Чоловік має порушення опорно-рухового апарату. Доступність громадських місць перевіряв на собі. Першим був Перечинський інклюзивно-ресурсний центр.

ДЕНИС СУХОТІН, директор Закарпатського обласного Товариства осіб з інвалідністю

– Перед входом ми маємо поріг, який ускладнює пересування людей з порушенням опорно-рухового апарату. Також я б обов’язково змінив колір ручки, яка є на дверях, бо вона має бути контрастною, бо вона зливається з тоном дверей, а вони ще мають скляне покриття – відбивають сонячне світло. Ширина вхідних дверей цілком достатня для того, щоб туди поміщалося вільно крісло колісне. Інші отвори у принципі достатні для того, щоб людина у візку могла тут вільно пересуватися.

У Перечинському інклюзивно-ресурсному центрі працює семеро спеціалістів. На обліку закладу знаходиться 48 дітей віком від двох до 18 років. Директорка Іванна Головей про доступність закладу для людей з інвалідністю каже так:

ІВАННА ГОЛОВЕЙ, директорка Перечинського інклюзивно-ресурсного центру

– Справа в тому, що наше приміщення не побудовано під інклюзивно-ресурсний центр. Ми взяли на себе колишній РАГС, який тут знаходився, ми тут знаходимося лише рік. Воно не пристосовано до цих умов. На даний момент, усе, що ми перераховували, у нас закладено в бюджет для подальшої ліквідації цих недоліків. Тобто будуть закладені кошти і ремонт проведений відповідний.

Це – Перечинський районний суд. Перевірку доступності закладу людям з інвалідністю востаннє тут проводили у 2012-му.

ДЕНИС СУХОТІН, директор Закарпатського обласного Товариства осіб з інвалідністю

– Поріг перед входом зависокий, широка решітка. Наприклад, люди з порушенням зору, яка користується тростиною, просто потрапляє сюди і це травматично. Ширина дверей має мати не менше 90 см. Я так розумію, тут не буде 90 см, тому візок, особливо, сучасні активні візки зі скошеними колесами, або електричний візок, також це буде ускладнено потрапити в середину.

ОЛЬГА БРЕЧКО, прес-секретарка Перечинського районного суду

– У нас зроблений пандус, він є зручним, нахил не досить під високим кутом, щоб люди могли собі зручно під’їхати. Прийом документів, видача копій рішень у нас також проводиться на першому поверсі. До цього часу не було таких громадян, які б мали певні вади, яким б було важко звернутися, тому ми не могли об’єктивно оцінити. Створювалися усі умови, але добре, що прийшли, оцінили, ми надалі будемо мати до чого іти, що виправляти, які усувати недоліки.

Третім місцем для перевірки була аптека.

ДЕНИС СУХОТІН, директор Закарпатського обласного Товариства осіб з інвалідністю

– Просторе приміщення, досить хороша контрастність, невисокі самі віконця для обслуговування клієнтів. У середині це приміщення досить хороше, а ось потрапити до нього… Саме вхідні двері треба розширювати трішки, трішки треба облаштувати вхід, щоб зручно було потрапляти до нього.

Планові перевірки доступності громадських місць для людей з інвалідністю здійснюють в усіх містах Закарпатської області.

ВАСИЛЬ ШЕТЕЛЯ, член Закарпатського обласного Товариства осіб з інвалідністю

– Мета перевірки – для того, щоб зручності були в пересуванні не тільки інвалідів, бо в нас є і люди старшого віку, і багато матерів з дітьми у колясках їздять, тому, щоб був доступ до будь-яких масових заходів чи у торгових точках, щоб людина могла без труднощів зайти. Вони часто проводяться, такого нема кварталу, щоб ми не проводили моніторинги.

За словами Василя Шетелі, останнім населеним пунктом, де проводитимуть перевірку, буде Великий Березний.

UA: Закарпаття

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*