«Музеї без бар’єрів»

1 23 4 143370906 2. неповносправних

   1 23 4 143370906 1

Проблеми доступу інвалідів до музейних та культурних цінностей ще далекі від свого вирішення. Однією з перших спроб зрушити цю справу є проект «Музеї без бар’єрів. Коаліція польських та українських музеїв для професійного обслуговування неповносправних відвідувачів».

Цей проект реалізовується у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2007 – 2013, спрямованої на формування нових навчально-освітніх рішень у сфері доступності до культури осіб з особливими фізичними потребами. Мета проекту – мінімізувати бар’єри з доступу до надбань культури людей з вадами зору, слуху, руху, завжди пам’ятаючи, що працюємо не для неповносправних, а з неповносправними.

Чотири львівські музеї, серед яких Музей історії релігії, на початку вересня в Регіональному музеї міста Стальова Воля (Польща) підписали Угоду про наміри щодо співпраці в ході реалізації проекту «Музеї без бар’єрів». Це дасть можливість готувати музейних працівників до обслуговування неповносправних осіб.

Певні зрушення у музейників уже є. Так, у Музеї історії релігії відбувся майстер-клас «Доторкнись до експоната» для учнів школи-інтернату з вадами зору. В експозиційних залах, екскурсоводи детально описували експонати, а незрячі діти мали можливість потримати в руках глиняні вироби часів трипільської культури, вишиті рушники, чимало інших речей із фондової колекції музею.

9 жовтня у Львові відбудеться друга зустріч польських і українських музеїв у рамках проекту «Музеї без бар’єрів…»

Ірина Цебенко, – завідувач відділу
Львівського музею історії релігії
телефони: (38032) 235 61 00, 235 70 07, 26148 22

Львівський музей історії релігії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*