ДАБІ пропонує переглянути державні будівельні норми, зробивши споруди універсально доступними для усіх громадян

1 29 8 1358839698 pandus. маломобільних

Державна архітектурно-будівельна інспекція пропонує змінити державні будівельні норми, які регулюють доступність будинків та споруд для маломобільних груп населення. Мета змін – впровадити в життя ідеологію «Універсального дизайну». Тобто зробити будинки та споруди однаково доступними та комфортними для усіх громадян, незважаючи на їх фізичні можливості.

Про це повідомив заступник начальника Управління ліцензування, обстеження та паспортизації ДАБІ України Юрій Васильченко під час виступу на міжнародній конференції «Універсальний дизайн як запорука розвитку інклюзивного суспільства», що відбулась 13 лютого 2015 у м. Києві в рамках Спільної програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні».

Зокрема, він підкреслив, що ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення» сьогодні вже морально застарів. У ньому не відображені положення Конвенції ООН про права інвалідів, яка діє в Україні з березня 2010 року. Зокрема, там відсутнє поняття «Універсального дизайну».

Як приклад, це призводить до того, що новобудови формально забезпечуються засобами доступності в якості пандусів, але реально це не завжди додає комфорту людині з особливими потребами. Натомість відбувається штучний розподіл людей за їх фізичними здатностями, що не допустимо для європейської країни.

Тому ДАБІ України пропонує зробити доступність і комфорт споруд явищем універсальним, що піде на користь усім громадянам. Для цього Держархбудінспекція розпочинає роботу над пропозиціями по внесенню змін до ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». З метою більш ефективної підготовки до впровадження таких змін, Держархбудінспекція до 20 березня на електронну адресу: проводить збір пропозицій від громадськості щодо вдосконалення ДБН про доступність споруд.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України. Офіційний сайт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*