“Доступність для всіх” (ФОТО)

1 14 2 0.19ECOpenElementFieldElemFormatjpg 1 2. доступність, інвалідністю

  1 14 2 0.19ECOpenElementFieldElemFormatjpg 1

Під такою назвою стартував проект Вінницької громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія».

Прес-конференція відбулась 9 вересня в Центрі реабілітації «Гармонія» за участю представників Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, ВОГО «Асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця», ВОО УТОГ, Благодійного фонду «Без кордонів», засобів масової інформації.

Метою проекту є популяризація концепції універсального дизайну та статей Конвенції ООН про права інвалідів, проведення інформаційної діяльності, просвітницьких заходів направлених на висвітлення та заохочення закладів, установ у створенні доступності для людей з інвалідністю та усунення просторової, транспортної, побутової ізоляції, емоційної депривації.

Серед основних заходів заплановано проведення аудиту доступності по районах Вінницької області для висвітлення реальної картини. Планується також проведення інформаційної кампанії, флеш-мобів, виготовлення та трансляція телевізійної програми «Подолання бар’єрів», розповсюдження інформаційних роликів «Доступність та універсальний дизайн», фотополювання на пандуси на території м. Вінниці та Вінницької області, тематичні семінари «Доступність та універсальний дизайн» для студентів училищ, технікумів, вищих навчальних закладів за професією будівельник, архітектор, обласний конкурс «Заклад дружній до людей».

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк виступаючи перед присутніми наголосила, що проект реалізується в рамках конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка у 2015 році. Пріоритетним напрямком проекту є допомога соціально незахищеним верствам населення, на меті якого є створення умов для підтримки життя людей з інвалідністю в громаді та забезпечення включення особи з інвалідністю до місцевої громади. Проект «Доступність для всіх» є актуальним та нагальним, тому заслуговує на увагу громадськості та органів влади Вінниччини.

За словами голови ВГО «Гармонія» Раїси Панасюк, проблеми людей які мають фізичні обмеження, стають все більш актуальними у зв’язку з тим, що спостерігається стійка тенденція до збільшення таких осіб. Архітектурні бар’єри стають обмеженнями для людини з інвалідністю в більшій ступені ніж іншим жителям і тягнуть за собою багато наслідків, які ускладнюють їх становище. Необхідно зробити вільний від бар’єрів вхід до приміщення, облаштувати санвузли, забезпечити доступ до навчальних закладів, закладів ресторанного господарства, громадського транспорту.

Тому заходи даного проекту сприятимуть розширенню знань та ресурсів для забезпечення незалежного проживання для людей з інвалідністю та створенню належних умов для соціальної інтеграції дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями. Проект сприятиме ефективній організації роботи по усуненню просторової, транспортної, побутової, інформаційної ізоляції, емоційної депривації, що налагодить процеси адаптації, самостійності та самореалізації, сприятиме формуванню життєвої компетентності.

Проект буде реалізовуватись в партнерстві з ВОГО «Асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця», ВОО УТОГ, Благодійного фонду «Без кордонів», засобів масової інформації.

  1 14 2 29.46CEOpenElementFieldElemFormatjpg 2

  1 14 2 55.2A32OpenElementFieldElemFormatjpg 3

  1 14 2 64.4090OpenElementFieldElemFormatjpg 4

  1 14 2 71.3192OpenElementFieldElemFormatjpg 5

  1 14 2 80.2C92OpenElementFieldElemFormatjpg 6

  1 14 2 90.312AOpenElementFieldElemFormatjpg 7

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Вінницька ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*