У Львові депутати пересіли у візочки для неповносправних

1 30 2 51123894522 2. доступності, неповносправних

  1 30 2 51123894522 1

29 грудня у Львові декілька депутатів і чиновників Львівської міської ради пересіли у візки для неповносправних та спробували подолати дорогу від Апеляційного суду Львівської області до Ратуші. Перед ними були поставлені кілька завдань: заїхати на Галицький ринок і спробувати там щось купити, переїхати через підземний перехід на площі Галицькій, зайти в Ощадбанк і отримати консультацію чи оплатити квитанцію, спробувати скористатися міською вбиральнею, завітати на прийом до міського голови у Львівську міську раду. Таким чином представники влади хотіли самостійно перевірити і привернути увагу громадськості до того, наскільки Львів є доступний для людей з особливими потребами.

Акцію організували громадські активісти, передає кореспондент IA ZIK.

Активіст Юрій Підківка зазначив, що цією акцією вони хотіли вийти із зони комфорту. «Зараз у Львові дуже багато маломобільних людей, але, на жаль, вони самостійно не можуть рухатися містом, тобто їхня зона комфорту закінчується в їхній квартирі. Наша зона комфорту є трохи більшою. Тому ми хочемо сьогоднішньою акцією привернути увагу міської влади до цієї проблеми, щоб міська рада долучалася до спільних проектів, щоб Львів став доступним для неповносправних людей», – розповів Юрій Підківка.

Учасники проекту, які сіли на візочки для неповносправних, – Петро Адамик, Віталій Свіщов, Любомир Босакевич, Володимир Гринишин, Віталій Свінціцький, Михайло Дідух, Андрій Шевців, – вже на початку цього квесту розповідали, що їм дуже важко пересуватися містом. Це при тому, що кожного з тих, хто сидів у візочку, супроводжувала людина, яка допомагала їм рухатися. Про самостійне пересування по львівській бруківці у візочку для неповносправних навіть мова не йде. Загалом, ця поїздка у депутатів викликала цілу купу негативних емоцій із матюками включно.

Відтак, активісти просять міського голову Андрія Садового створити при Львівській міській раді Комісію з доступності, до якої увійдуть представники ЛМР, представники громадськості та представники Національної Асамблеї неповносправних (чи інших груп маломобільних людей).

Активісти підготували відповідний лист-звернення. Комісія з доступності вирішуватиме проблеми доступності Львова для особливих людей, контролюватиме проектну документацію нових будівель, а також координуватиме роботу із створення безперешкодного простору у місті.

Нагадаємо, така комісія вже діяла при ЛМР до 2014 року. Проте, зараз її немає.

«ЗІК» +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*