В Мукачеві планують розробити комплексну програму для людей з обмеженими можливостями

1 21 3 876bf0d06d19e26d37c3ab00d016af7b XL 2. обмеженими фізичними можливостями

  1 21 3 876bf0d06d19e26d37c3ab00d016af7b XL 1

20 січня в Мукачівській міськраді відбулася нарада за участі представників громадських організацій, які представляють інтереси людей з обмеженими можливостями. Владу представляли Мукачівський міський голова Андрій Балога, заступник міського голови, начальник управління міського господарства Віталій Гільтайчук, начальник управління праці та соціального захисту міськвиконкому Наталія Зотова.

Андрій Балога зазначив, що в місті буде розроблена програма підтримки людей з обмеженими можливостями. «Це в першу чергу стосується безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до державних установ, бюджетних закладів, лікарень, аптек. Це стосується й приватних установ, що працюють в місті. Пандуси мають бути в першу чергу практичними для інвалідів-візочників. Плануємо внести і зміни до містобудівної документації, щоби при введенні в експлуатації нових будівель були передбачені всі умови для цієї категорії людей», – каже міський голова.

Представники міської влади також зазначають, що під час ремонту шляхів міста потрібно облаштовувати пішохідні переходи з пониженими бордюрами – для зручності осіб з обмеженими фізичними можливостями. За необхідності планується встановлення світлофорів зі звуковими сигналами для створення безпечних умов руху людей з вадами зору.

Також пропонується розробити цілий комплекс заходів щодо полегшення соціальної адаптації людей з обмеженими фізичними можливостями. Це стосується і облаштування пандусів до громадських установ та житлових будинків області, і проведення моніторингу вже встановлених пандусів на предмет їх практичності.

Програму буде розроблено за допомоги та ініціативи представників громадських організацій, де будуть враховані їх пропозиції. Вони озвучили і проблеми – в автобусах необхідно зробити озвучення станції зупинок, є питання спецтранспорту для обслуговування людей з обмеженими можливостями.

Розроблену програму пропонуватимуть винести на розгляд виконкому та депутатського корпусу міськради.

Мукачівська міськрада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*