У Рівному люди з обмеженими можливостями скаржаться на погано створені умови для їх пересування містом (ВІДЕО)

1 28 3 news42670 2. особливими потребами

  1 28 3 news42670 1З’їхати на інвалідному візку по цих сходах і важко, і небезпечно. У Рівному люди з обмеженими можливостями скаржаться на погано створені умови для їх пересування містом. Вони вже втомилися просити в чиновників навести порядок, адже все чого вони хочуть, це вільно пересуватися містом без сторонньої допомоги. Щоб хоч якось вирішити ситуацію, люди звернулись до «Народного Контролю».

Олександр прикутий до інвалідного візка вже 18 років. Після складної травми спини він не ходить. Проте, оптимізму не втрачає. Веде активний спосіб життя. Та пересуватися містом неабияке випробування, – нарікає чоловік.

Олександр, рівнянин:

– З’їхати самостійно – не з’їдеш, треба допомога, а можна було зробити просто лебідку. Треба когось просити, а не кожна людина знає як поводитися з візком, можна влетіти, з’їхати ще можна, виїхати – ні. Я людина спортивна, активна, то я ще якось з’їду, виїхати, то для мене проблема.

Чи не найбільше дошкуляють на шляху – розбиті тротуари. Людей з особливими потребами обурює те, що влада закриває очі на їхні проблеми.

Віктор Ольховик, голова ВО «Інвалідів на Рівненщині»:

– Людина повинна отримати те, що вона хоче. Якщо людина хоче потрапити до міського голови, то вона має зайти до нього в кабінет і не важливо чи вона на візку, чи вона на милицях, чи вона взагалі не може ходити. Вона має туди попасти. Конституція говорить, що всі люди мають рівні права.

Разом з паном Віктором вирушаємо до міськради. Пандус тут для «галочки». Біля горе-пандусу є кнопка виклику та на дзвінок ніхто так і не вийшов.

– Хочемо запитати на рахунок кнопки для виклику інвалідів. Вона працює?

– Звісно працює.

– Я тільки що натискав.

– Натисніть ще раз.

Та і цього разу – безрезультатно. Аби з’ясувати ситуацію, ми вирушили до міського голови. На жаль, переоблаштувати пандус до мерії неможливо, а ось нові будівлі , які зводяться у місті, будуть обов’язково придатні для комфортного пересування людей з особливими потребами, – запевнив очільник міста.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

– Міськвиконком я не перероблю, це очевидно, але все, що нове будується, буде зроблено відповідно до вимог законодавства.

«Народний Контроль» слідкуватиме за тим, аби чиновники дбали про комфортне життя людей з особливими потребами у Рівному.


Сфера-ТВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*