Безбарʼєрний простір Київщини: всі проєкти відбудови мають відповідати потребам маломобільних груп населення – брифінг КОВА (ВІДЕО)

Безбарʼєрний простір Київщини: всі проєкти відбудови мають відповідати потребам маломобільних груп населення – брифінг КОВА (ВІДЕО). київщина, безбар’єрний простір, брифінг, відновлення, інвалідність

Безбарʼєрний простір Київщини: всі проєкти відбудови мають відповідати потребам маломобільних груп населення – брифінг КОВА. київщина, безбар’єрний простір, брифінг, відновлення, інвалідність

Безбар’єрність сьогодні є одним із пріоритетних напрямів у відбудові країни. Тому всі проєкти нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів у Київській області повинні повністю відповідати потребам маломобільних груп населення. Про реалізацію безбар’єрного простору в пристоличному регіоні під час брифінгу розповів директор Департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.

«Розпорядженням Київської ОВА від 1 травня затверджено План заходів із реалізації безбар’єрного простору в Київській області на 2023-2024 роки. Наразі у складі програми комплексного відновлення території Київської області передбачається розділ із безбар’єрності. Це принципово та важливо для нас», – наголосив він.

Відповідно до цього плану територіальні громади вживають заходи щодо пристосування громадських будівель, зокрема будівель і приміщень органів державної влади, для використання маломобільними групами населення та покращення обслуговування осіб з інвалідністю. Йдеться про облаштування пандусів або підйомників, сходів із відповідними поручнями, маркування дверей, встановлення тактильних табличок та нанесення тактильної плитки для осіб із порушенням зору тощо.

Ярослав Янович повідомив, що загалом необхідно провести реконструкцію близько 1200 об’єктів соціальної інфраструктури: адміністративних будівель, закладів освіти, медичних закладів, будинків культури, спортивних об’єктів.

Також для забезпечення безбар’єрного пересування маломобільних груп у всіх населених пунктах необхідна реконструкція або капітальний ремонт об’єктів благоустрою, автомобільних доріг та пішохідних зон. А саме: нанесення горизонтальних та вертикальних направляючих на шляхах руху, озвучення пішохідних переходів, облаштування паркових зон і входів до житлових будинків, пристосування автомобільних та пішохідних доріг із пониженнями для заїзду на тротуари. У містах Славутич, Ірпінь, Буча такі роботи з облаштування та пристосування вулиць уже проводять.

У цьому році в Київській області заплановано будівництво та реконструкція 155 закладів. Серед них Центр соціально-психологічної реабілітації дітей у с. Копилів та Центр соціально-психологічної реабілітації в смт Бородянка для військових – ці заклади були зруйновані під час бойових дій. Реконструкцією передбачено повне пристосування їх для маломобільних груп населення.

Комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю за ініціативою Київської обласної військової адміністрації вже переглянув 15 проєктів відбудови об’єктів на безбар’єрність.

«Ми переглядаємо плани поверхів та облаштування прибудинкової території. Просимо надати візуалізацію об’єктів. Наша ідея переросла у цілий проєкт, оскільки під час перегляду ми безпосередньо комунікуємо з архітекторами-проєктувальниками, надаємо рекомендації, як покращити безбар’єрних доступ до об’єкту. Завдяки цьому архітектори вносять корективи ще на стадії проєктування», – зазначив директор Департаменту містобудування та архітектури.

Крім того, проводиться системна робота щодо забезпечення осіб та дітей з інвалідністю засобами реабілітації, реабілітаційними послугами, санаторно-курортним оздоровленням у Богуславській, Ржищівській і Тетіївській міських, Згурівській та Гостомельській селищних, Вороньківській, Дівичківській, Золочівській, Медвинській, Студениківській і Ташанській сільських територіальних громадах.

Київська обласна військова адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*