Чи пристосовані виборчі дільниці Кропивницького для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

Чи пристосовані виборчі дільниці Кропивницького для людей з інвалідністю (ВІДЕО). кропивницький, виборча дільниця, доступність, перевірка, інвалідність

Чи пристосовані виборчі дільниці Кропивницького для людей з інвалідністю. кропивницький, виборча дільниця, доступність, перевірка, інвалідністьСуспільне: Кропивницький

Виборчі дільниці Кропивницького не пристосовані для незрячих виборців і тих, хто пересувається на візках. Про це розповів Суспільному регіональний представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександр Жученя. Такий результат двогодинної перевірки трьох дільниць Кропивницького.

До перевірки долучилась Кропивничанка Людмила Шукрута, жінка має порушення опорно-рухового апарату. Перевіряє на собі доступність місцевих дільниць.

Дільниця, що на вулиці Академіка Корольова знаходиться на другому поверсі спортивного клубу. ЇЇ облаштують у спортивному залі. Підніматись треба східцями, перил і пандусу немає, каже Людмила Шукрута. “Тут навіть здорова людина не зможе піднятися, а тим паче людина на візку – це камікадзе називається”.

Інформації чи стрілок, де знаходиться дільниця у приміщенні немає. Олександр Жученя говорить, початок – закінчення сходів мають відмічатись контрасною фарбою, ні цій дільниці цього немає. Пандусу також немає.

Виборчу дільницю на вулиці Бєляєва облаштували у приміщені ліцею. Пандусу немає. Є кнопка виклику.

На питання, як мають потрапити на дільницю виборці з інвалідністю, секретар виборчої комісії Ольга Франчук відповіла: “Члени комісії не вповноважені вирішити це питання”.

Ще одну виборчу дільницю на вулиці Бєляєва розташували в одній з груп дитячого садка. Пандусу немає. Людина на візку не потрапить на цю виборчу дільницю, говорить Людмила Шукрута.

Перевіривши три дільниці, Олександр Жученя, робить висновок про їх доступність. “Для людей з вадами зору не зроблено зовсім нічого, не пристосовані зовсім дільниці. Для опорно-рухового апарату є певні напрацювання. Разом з тим є суттєві недоліки. До таких недоліків можна віднести відсутність пристосованих туалетів, не пристосованість сходинок для людей з інвалідністю, на візках”.

Говорить, результати перевірки дільниць направлять уповноваженому Верховної ради з прав людини.

До кінця тижня планують перевірити два десятка дільниць в області.

Ірина Куніцька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*