Ужгородські виборчі дільниці перевіряли на доступність людям з інвалідністю (ВІДЕО)

Ужгородські виборчі дільниці перевіряли на доступність людям з інвалідністю (ВІДЕО). ужгород, виборча дільниця, доступність, перевірка, інвалідність

Ужгородські виборчі дільниці перевіряли на доступність людям з інвалідністю. ужгород, виборча дільниця, доступність, перевірка, інвалідністьСуспільне Закарпаття

На десятьох виборчих дільницях в Ужгороді виявили порушення. 19 жовтня в місті провели перевірку дільниць на доступність людям з інвалідністю. Здійснюють її представники Закарпатського обласного товариства осіб з інвалідністю, повідомляє Суспільне.

За словами голови товариства Дениса Сухотіна, загалом перевірили 11 дільниць в обласному центрі, а впродовж тижня планують перевірити дільниці й в інших містах краю.

Ужгородські виборчі дільниці перевіряли на доступність людям з інвалідністю. ужгород, виборча дільниця, доступність, перевірка, інвалідність

Першою перевірили територіальну виборчу комісію, що розміщена в ПАДІЮНі. За словами Дениса Сухотіна, для людини на візку потрапити сюди на дільницю без сторонньої допомоги неможливо.

“Ми бачимо перед собою сходи, де немає поручнів і взагалі немає пандуса. Є вхід з парадного входу, де можна пройти, але ширина дверей самої виборчої дільниці, якщо заходити звідти, вона менше 90 см, тому вона просто не пройде”, — сказав голова товариства осіб з інвалідністю.

На цій же дільниці переглянули й зразок бюлетеня, тобто чи може прочитати його людина з вадами зору.

Ужгородські виборчі дільниці перевіряли на доступність людям з інвалідністю. ужгород, виборча дільниця, доступність, перевірка, інвалідність

“Інший виборець може допомогти людині з вадами зору. Проблеми немає з бюлетенями. – Питання в тому, чи знають про це члени комісії? – Усі знають, усі мають пам’ятки, усі з цим ознайомлені”, — пояснив член виборчої комісії Антон Заморзаєв.

На дільниці, яка розміщена на вулиці Собранецькій, члени ознайомлені з тим, як можна допомогти проголосувати людям з інвалідністю. Ця дільниця також не була готовою.

“У нас навіть в особових обов’язках передбачена допомога людям з інвалідністю”, — розповів член виборчої комісії Олександр Матяш.

За його словами, спеціальні кабінки для голосування людей на візках, ще не видавали, вони видаються згодом.

“Тут взагалі немає жодних пристосувань для людини з інвалідністю, — сказав Денис Сухотін, — для людини з порушенням здоров’я, котра б не ризикуючи власним здоров’ям, піднялася сюди й зайшла. Занадто вузькі двері, але вони відкриваються з двох боків, це може бути. Мені сподобався секретар виборчої комісії, він підготовлений. Він кваліфіковано відповідав на всі питання”.

Частково доступна для людей з інвалідністю виборча дільниця в ужгородському ліцеї “Лідер”. Денис Сухотін відмітив наявність контрастних позначок на сходах.

“Пандус доступний, він металевий, а зараз передбачено створювати більш надійні конструкції, ніж металеві. Але серед тих дільниць, що ми побачили, це, напевно, найбільш доступна серед всіх”, — пояснив голова товариства.

За словами Дениса Сухотіна, наступним містом, де перевірятимуть дільниці, буде Перечин, а також селище Великий Березний.

Зоряна Попович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*