Депутатка розповіла, наскільки Верховна Рада пристосована для людей з інвалідністю

Депутатка розповіла, наскільки Верховна Рада пристосована для людей з інвалідністю. верховна рада, яна зінкевич, пандус, інвалідність, інклюзивність

У будівлі встановлені пандуси, але парламент ще досить далекий від ідеалу інклюзивності, пише Парламент.UA

Депутатка розповіла, наскільки Верховна Рада пристосована для людей з інвалідністю. верховна рада, яна зінкевич, пандус, інвалідність, інклюзивністьВерховна Рада (фото: Парламент UA)

Народна депутатка від “Європейської солідарності” Яна Зінкевич розповіла, наскільки Верховна Рада пристосована для людей з інвалідністю.

Про це Зінкевич розповіла в ексклюзивному інтерв’ю Парламент.UA.

Аби депутатці було зручно в сесійній залі, перш за все потурбувалася її фракція. Сама будівля парламенту також зазнала деяких змін, аби депутатка з інвалідністю могла там працювати. Хоча парламент ще досить далекий від ідеалу інклюзивності.

Мені одразу виділили місце на балкончику, одразу біля дверей, щоб недалеко йти, при цьому там малесенький поріг. Також в цій будівлі двері дуже важкі, я їх сама зсунути не можу, зазвичай хтось відкриває, зазвичай охорона Верховної Ради, або доводиться когось з депутатів ловити, просити.

Спочатку були проблеми з доступним туалетом, але вже це питання залагодили, хоч там і немає особливих пристосувань, – сказала вона.

За її словами, всі п’ять під’їздів парламенту для неї недоступні, оскільки потрібно спочатку пройти сходинки. Потім ще через рамку проходити, тому вона проходить через гараж одразу, там є пандус усередині. Втім, навіть пандус перероблювали, бо до цього був занадто вертикальний та небезпечний для життя, потім зробили поворотні підіймачі, вниз в їдальню, на перший поверх, на другий і на третій, там де брифінги.

Зінкевич зазначила, що ці зміни тривали рік. До цього у Верховній Раді на візку був тільки Сушкевич, у нього, мабуть, був більший штат помічників, які допомагали, так він і порався.

Катерина Дутік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*