«Для нас без нас, будь ласка, не робіть» (ВІДЕО)

«Для нас без нас, будь ласка, не робіть» (ВІДЕО). полтава, доступність, парковка, стоянка, інвалідність, screenshot, design. A sign on the screen

Полтавці закликають комунальників не обладнувати стоянки для людей з інвалідністю без їх погодження. Адже у місті, кажуть в комітеті доступності, парковки практично не відповідають ніяким нормам. Після того, як Уряд підвищив штрафи за паркування на стоянках для інвалідів та інших осіб, провели багато рейдів. Утім, крім людського фактору, виявилась й інша проблема: мало хто знає, якими ж мають бути зручні для людей з інвалідністю місця, і тим паче, їх не поспішають робити такими. З цього приводу полтавці, які користуються інвалідними візками, організували зустріч з комунальниками та керівниками міста.

І говорять про проблему стоянок для людей з інвалідністю у Полтаві не вперше, і штрафи за паркування на них збільшились, а все одно полтавці скаржаться на те, що не можуть вільно користуватись парковками. Навіть при тому, що у місті їх таки чимало зараз створюють.

Ірина Твердохліб, представник Національної асамблеї людей з інвалідністю

– Оці 2,5 метри, що і виділені, – це зовсім недостатньо місця. Якщо, наприклад, навіть я вихожу сюди, а приїде машина, і теж буде виходити на поряд місці паркувальному, то цього місця вже не буде досить.

Частіш за все, і точних норм фахівці не знають. А формальний підхід не допомагає людям з інвалідністю.

Вячеслав Бондаренко, учасник бойових дій, інвалід 2 групи

– Біля ЦУМу. Там реконструкція. Бровка піднята дуже високо. Там завжди багато машин стоїть. Людині на візку, щоб вийти і потрапити на тротуар, треба маневрувати. Треба робити конструкцію, щоб людина могла з’їхати. І той, хто має інші інвалідності, розумітиме: цим місцем не тільки він має право користуватись.

Навіть довкола міської ради, кажуть полтавці на інвалідних візках, немає ні обладнаних стоянок, ні навіть елементарної змоги пересуватись.

Ірина Твердохліб, представник Національної асамблеї людей з інвалідністю

– До цього парку всередину – знову бордюри по всьому периметру. Тобто, без сторонньої допомоги ми ніяк не можем туди потрапити самостійно. Приїжджаєм транспортом (це вже слова хлопців) – кружляємо, кружляємо, не знаємо, куди стати. Нема для нас місця взагалі виділено.

Керівники міста обіцяють за два тижні встановити знаки біля міської ради. І не лише.

Костянтин Малько, перший заступник начальника міського управління ЖКГ

– На сьогоднішній день у нас вже знаки замовлені. Наступного тижня обіцяють їх поставити. До 50 знаків. Поки що. Вже багато організацій звертається: біля нас є стоянка, будь ласка, облаштуйте її відповідними знаками.

Нарікають полтавці і на нову розмітку: вона теж неправильна. Окремий відділ поліції має наглядати над тим, як створена дорожня інфраструктура. За останній час, кажуть правоохоронці, навіть пересічні полтавці звертаються до них, коли бачать порушення. Штрафувати неуважних водіїв стали частіше. Та на цьому – все.

Іван Лаврусенко, інспектор відділу безпеки дорожнього напрямку Патрульної поліції Полтави

– Я не бачу ніяких дій. Є лише вимоги, які закриваються листами. Таких уже 46 вимог по різних аспектах організації дорожнього руху по місті Полтава – це і знак, і розмітка, і різні питання. Але ніякого втілення реального вона не знаходить в життя.

А ще, говорять поліцейські, їх так і не залучають затвердити плани вулиць з розміткою. Хоча, мали б обов’язково.

Марина Зінюха, інспектор зі зв’язків з громадськістю Патрульної поліції м.Полтави

– Можливо, десь вас щось не влаштовує, і ви це побачите. Бо і ми не завжди можемо помітити, чи правильно там те місце влаштоване. Це має бути співпраця, але на самому початку. Не тоді, коли все погоджено, і ми починаєм його переробляти.

Учасники обговорення домовилися вже наступного дня зустрітись та об’їхати об’єкти, де нині відремонтували вулиці, аби проінспектувати їх. А також домовилися разом переглянути плани розміток, щоб внести правки.

Інна Безугла

Телеканал «Місто»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*