Доступно.UA представили результати перевірки 12 міст України на інклюзивність

Доступно.UA представили результати перевірки 12 міст України на інклюзивність. #доступнорекомендує, доступно.ua, додаток, перевірка, інклюзивність

Доступно.UA представили результати перевірки 12 міст України на інклюзивність. #доступнорекомендує, доступно.ua, додаток, перевірка, інклюзивність

За чотири місяці команда Доступно.UA відвідала 12 українських міст та перевірила 206 локацій на інклюзивність. Відзнаку #ДоступноРекомендує отримали лише 12 місць, чотири з яких у Львові. Зібрана інформація повинна лягти в основу додатку та карти інклюзивних локацій.

Додаток повинен запрацювати вже наприкінці листопада. Організатори сподіваються, що користувачі допоможуть наповнювати мапу: вони матимуть можливість запропонувати інформацію про конкретну локацію за визначеними критеріями. Після кількох підтверджених заявок користувач зможе додавати інформацію без перевірки співробітниками Доступно.UA, а з часом навіть самостійно перевіряти інформацію, запропоновану менш досвідченими користувачами системи.

Доступно.UA представили результати перевірки 12 міст України на інклюзивність. #доступнорекомендує, доступно.ua, додаток, перевірка, інклюзивністьФото надане командою Доступно.UA

Першими на мапі з’являться локації, перевірені командою Доступно.UA під час експедиції. У жодному з міст організації не вдалося знайти повністю доступної лікарні. У Луцьку наліпку #ДоступноРекомендує не отримав жоден заклад, міська рада також виявилася недоступною. Непристосованим для маломобільних відвідувачів є й туристична принада міста – замок Любарта: металеві ворота на вході мають поріг, вхідна алея – розбите покриття, а інклюзивний інформаційний стенд з текстом Брайля встановлено в недоступному місці.

Ще одне місто без відзнаки – Кропивницький. Міська рада тут виявилася недоступною. Єдині обладнані для людей на візках вбиральні працівники Доступно.UA знайшли в облдержадміністрації та на вокзалі (останній, проте, працював лише в обмежені години). Водночас, Доступно.UA звертає увагу на те, що увесь муніципальний громадський транспорт у місті є безбар’єрним та доступним для маломобільних груп населення.

У Черкасах жодна локація також не отримала відзнаки #ДоступноРекомендує, хоча в організації відзначили Палац культури «Дружба народів», керівники якого зараз на шляху до забезпечення інклюзивності.

Доступно.UA представили результати перевірки 12 міст України на інклюзивність. #доступнорекомендує, доступно.ua, додаток, перевірка, інклюзивністьФото надане командою Доступно.UA

У Білій Церкві організація рекомендувала Територіальний центр надання соціальних послуг. Тут вже був доступний вхід та облаштовані вбиральні, а за рекомендацією Доступно.UA також встановили додаткові щорічні у вбиральні, розмістили дзеркала на нижчому рівні та промаркували сходинки контрастним кольором. Білоцерківський ЦНАП виявився недоступним, а до облаштування міської ради виявилося багато зауважень, в тому числі стосовно запаркованих автомобілів на місцях, відведених для людей з інвалідністю.

В Очакові відзнаку отримало кафе «Smile» та одна з аптек, яка хоч і не повністю відповідає ДБН, виявилася зручною для маломобільних відвідувачів. Водночас Очаківська міська рада та ЦНАП виявилися недоступними.

В Запоріжжі Доступно.UA рекомендувало Edison space coworking. ЦНАП міста також виявився доступним, а Департамент соціального захисту населення – ні. А у Кривому Розі недоступною виявилася міська рада та станції швидкісного трамвая. Відзнаку в місті отримав лише «Гастроном на Мистецькій». Заклад з відзнакою знайшовся також у Кіровоградській області: в містечку Мала Виска наліпку отримав магазин «Авілона».

У Рівному організація рекомендувала ТРЦ «Злата Плаза» та Рівненський регіональний ЦНАП. А у Львові відзнаку отримали арт-центр «Дзиґа», центр Митрополита Андрея Шептицького, одна із аптек та піцерія мережі «Челентано».

Доступно.UA представили результати перевірки 12 міст України на інклюзивність. #доступнорекомендує, доступно.ua, додаток, перевірка, інклюзивністьФото надане командою Доступно.UA

Хоча Київ не був включений до цього дослідження, Доступно.UA перевірили також кілька нових локацій у столиці. Зокрема, оновлену Алею художників, яка виявилася вкрай недоступною для маломобільних людей через бордюри, пониження з яких можна знайти лише у двох точках. При цьому вони є надто крутими та часто заставлені картинами художників.

Серед нових закладів міста, Urban Grill meat&cider, «П’яна Вишня» та «Реберня на Узвозі» не пройшли перевірку. А Kyiv Food Market виявився доступним: тут є безбар’єрний вхід, обладнана вбиральня та пеленальний столик., хоча на другий поверх піднятися можна лише сходами. Заклади Києва, які вже мають відзнаку #ДоступноРекомендує можна переглянути на сайті організації.

За суб’єктивним рейтингом, складеним на основі перевірки локацій та власних вражень учасників експедиції, Львів та Кропивницький опинилися у топі, а Біла Церква та Кривий Ріг – у кінці списку.

Разом з тим, у Доступно.UA паралельно працюють над створенням справжнього рейтингу доступності українських міст. На сьогодні у рамках цього проєкту було відвідано ще чотири міста: Тернопіль, Івано-Франківськ, Херсон та Миколаїв.

У всіх перелічених містах виявилися недоступними центральні РАЦСи, перевірені відділення «Укрпошти» та державних банків «ПриватБанк» і «Ощадбанк» (крім одного у Херсоні). Із 143 аптек доступними можна назвати 12, тобто лише 8%, хоча це є обов’язковою умовою для отримання аптекою ліцензії.

З позитивного в організації відзначили оновлену та доступну набережну в Тернополі, частину правильно облаштованих пішохідних переходів у Миколаєві, переходи та пішохідну вулицю Шевченка в Івано-Франківську.

Вероніка Луцька

Хмарочос

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*