Ініціатива Доступно.UA: Маріуполь долає бар’єри

Ініціатива Доступно.UA: Маріуполь долає бар’єри. доступно.ua, мариуполь, доступність, лекція, інвалідність

Ініціатива Доступно.UA: Маріуполь долає бар’єри. доступно.ua, мариуполь, доступність, лекція, інвалідність

Автори Ініціативи Доступно.UA на два дні завітали до Маріуполя, щоб перевірити, наскільки місто доступне для людей з інвалідністю. Перед тим вони вже відвідали 16 міст України. Також вони проводитимуть відкриті лекції на тему інклюзії, принципів моніторингу міста та адвокації прав людей.

«Ми хочемо, щоб в Україні люди мали рівні можливості, незалежно від рівня мобільності. Наша ціль – побувати мінімум у 50 містах. Загалом в країні вже помітні позитивні зміни. Доступність – це не тільки про людей з інвалідністю, це ще про мам з візочками, людей з валізами чи тих, хто отримав травму та на певний час обмежений у своїх рухах. Перше враження від Маріуполя – гарне, сучасне місто. Багато активних людей, якім не все одно, громада творить позитивні зміни. Відносно багатьох українських міст справляє добрі враження», – розповів активіст і засновник Доступно.UA Дмитро Щебетюк.

У рамках Ініціативи вже створено мобільний додаток Dostupno. Це мапа безбар’єрних локацій. Проводяться форуми з інклюзивності, а міським закладам, які створили безбар’єрні умови, присвоюються нагороди «Відкриті двері».

Також автори перевіряють українські міста на доступність та відповідність державним будівельним нормам. Потім складають власний рейтинг. Він постійно оновлюється, а кількість міст зростає. До моніторингу входять інфраструктурні об’єкти, громадський транспорт, приватні локації (супермаркети, аптеки) та державні локації (вокзали, ЦНАПи, тощо).

Нагадаємо, у Маріуполі реалізується низка проєктів з доступності. Місто приєдналося до ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Відповідний Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури у березні поточного року підписав міський голова Вадим Бойченко. Документ спрямований на створення рівних можливостей і розвиток універсального публічного простору, дружнього до маломобільних груп населення.

Офіційний сайт міської ради Маріупольської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*