Кухня для людей з інвалідністю відкрилась у Центрі допомоги переселенцям у Дніпрі (ВІДЕО)

Кухня для людей з інвалідністю відкрилась у Центрі допомоги переселенцям у Дніпрі (ВІДЕО). дніпро, кухня, центр соціальної адаптації океан добра, інвалідність, інклюзивність

У центрі соціальної адаптації «Океан добра» відбулася презентація нової інклюзивної кухні для людей, які отримали інвалідність в результаті воєнних дій. Підопічні центру — ті, хто рятувались від вибухів, евакуювались з окупованих територій і були змушені назавжди полишити свій звичний побут.

Варвара Бабіч, переселенка: «Привезли нас, бо там нас розбомбили. Я, як колишній секретар радгоспу заводу Каменський, 35 років пропрацювала, здобула медаль, я ветеран праці».

Варвара — переселенка з Херсонщини, евакуювалась до Дніпра через обстріли.

Ольга Волкова, директорка Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра»: «У неї розбита хата, їй собака врятував життя. Саме ці затоплення були — вода їх не затопила, то фосфорні бомби на них. Дуже постраждало у них житло. Тоді їх зібрали та автобусом привезли».

Варвара хворіє на цукровий діабет, через ускладнення діагнозу їй ампутували обидві ноги.

Варвара Бабіч, переселенка: «Без ніг, діабет забрав усі. Я вже 3 місяці тут пропадаю. Лікують добре, займаюся гімнастикою, хороші гантелі, резинки дуже хороші, дуже добре зі мною займаються, навантаження ніякого такого особливого немає».

Ольга Волкова, директорка Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра»: «Ніхто не розказував. Вона не знала, як користуватися колісним кріслом, як далі жити, у неї не було соцпрацівника, оскільки не було оформлено групу інвалідності. Тільки допомога сусідів, бо в неї син помер, чоловік помер».

Знаходить сили продовжувати жити, попри всі складнощі, жінка завдяки улюбленій справі – готовці. Робить це з комфортом на новій обладнаній кухні для людей з інвалідністю.

Варвара Бабіч, переселенка: «Кухня ця дуже гарна. Звичайно, з нею теж ознайомитись треба, як будь-якій господині. Вона має знати, де що лежить і як підключається».

Спеціальну кухню зробили при підтримці ПРООН: «Підтримка реабілітації осіб, які отримали інвалідність в результаті воєнних дій».

На кухні багато вільного простору та нове сучасне кухонне приладдя. Інклюзивність — це не просто слово, а реальна можливість для кожної людини вчитися жити наново.

Телеканал «ДніпроTV»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*