Спікери форуму розповідали про свій позитивний досвід створення інклюзивності в різних сферах.
11 листопада у Чернівцях відбувся ІІІ Міжнародний форум інклюзивності. На заході були українські спікери, що ділилися досвідом запровадження інклюзії у різних сферах. Виступали й іноземці, що спілкувалися за допомогою відеозв’язку та перекладачів. Також на форумі нагороджували людей, які сприяють поширенню інклюзивності в Україні.
Метою форуму є привернення уваги до необхідності побудови інклюзивного суспільства в Україні та демонстрація успішних проєктів. Про це розповів Богдан Бойко, керівник громадської організації «Чернівецьке об’єднання “Захист”» у коментарі «Шпальті».
«Всі ці позитивні приклади впровадження інклюзивності є показниками розвитку», — каже Бойко.
Пан Богдан розповів, що форум започаткували, тому що необхідно було показати суспільству, що впровадити інклюзивність — це можливо.
«Тема інклюзії часто має негативний імідж. Ми захотіли показати суспільству позитивні практики впровадження доступності, показати, наскільки є багато людей, які щось змінюють. Ми хочемо, щоб інклюзія стала модною в Україні, і я вважаю, нам це вдалося», — зазначив керівник ГО.
Серед спікерів, що виступали на форумі, були бізнесмени, експерти, активісти та чиновники.
Зокрема експерт із просторової інклюзії Володимир Висоцький розповідав про можливість залучити людей з інвалідністю в усі сфери життя за допомогою універсального дизайну. Київський дизайнер представляв проєкти доступних громадських просторів, які вдалося чи не вдалося реалізувати в столиці, та ділився досвідом.
Крім того, на форумі за допомогою відеозв’язку виступив Юрій Степанець, народний депутат Миколаєва та учасник «Ліги сміху» від команди «Пішло-поїхало». Він ділився історією власного життя та розповідав, як гумор допоміг йому справитися з травмою.
Людмила Нецкіна з ГО «Гармонія» поділилася історією успіху вінницьких активістів, які посприяли доступності громадського транспорту. А Вікторія Лучко розповіла про проєкт «Доступне Кіно» та те, як вдалося адаптувати фільми для незрячих та людей зі слабкими слухом.
Серед міжнародних гостей, що виступили на форумі, були спікери з Грузії, Чехії та Молдови.
Серед них — чеська координаторка освітніх проєктів з Асоціації з міжнародних питань в Україні Зденка Вагнерова. Також виступали Владімір Тернавський — представник молдовської екозахисної організації «Ecovisio», і Дмітрій Вдовін, директор грузинської організації «Inclusive Practices».
Після освітньої частини гостей чекала невелика шоу-програма. Гурт із Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру «Родина» виступив із піснею, яку виконали жестовою мовою, та їхній керівник Жан Тарнавський.
Зарецька Лілія