Моніторинг архітектурної доступності для осіб з інвалідністю ФАП сіл Іршава, Кибляри, Великі Геївці Ужгородського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги (ФОТО)

Моніторинг архітектурної доступності для осіб з інвалідністю ФАП сіл Іршава, Кибляри, Великі Геївці Ужгородського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги (ФОТО). ужгородський район, фап, доступність, моніторинг, інвалідність

Моніторинг архітектурної доступності для осіб з інвалідністю ФАП сіл Іршава, Кибляри, Великі Геївці Ужгородського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги. ужгородський район, фап, доступність, моніторинг, інвалідність

У межах здійснення парламентського контролю за додержанням принципу недискримінації в різних сферах суспільних відносин, з метою моніторингу стану забезпечення доступного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, Департаментом моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого здійснено безвиїзний моніторинг архітектурної доступності фельдшерсько-акушерських пунктів (далі – ФАП) сіл Іршава, Кибляри, Великі Геївці, Анталовці, Дубрівка Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради».

Прилегла територія закладів без перешкод, поверхні пішохідних зон рівні та неслизькі, вхідні двері виконані із заповненням прозорих скляних полотен, нижня частина яких відділена сендвіч-панелями, встановлені тактильні таблички зі шрифтом Брайля, кнопка виклику персоналу наявні в переважній більшості медичних установ, санітарно-гігієнічні приміщення доступні.

Водночас за результатами безвиїзного моніторингу виявлено певні

невідповідності вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд»:

– прилегла територія: відсутні відокремлені місця для паркування транспортних

засобів осіб з інвалідністю;

– вхідна група:

  • відсутнє контрастне маркування на сходах ФАП с. Ірлява, ФАП с. Кибляри, ФАП с. В. Геївці, ФАП с. Анталовці;
  • відсутні тактильна табличка з назвою об’єкта, кнопка виклику персоналу в ФАП с. Ірлява, також кнопка виклику персоналу відсутня при вході до ФАП с. Дубрівка;
  • відсутні поручні з обох боків пандуса ФАП с. В. Геївці;

– всередині будівель: на табличках з назвою кабінету використовується некоректна термінологія («особа з обмеженими можливостями»), що не відповідає вимогам Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування терміна «особа з інвалідністю» та похідних від нього»;

– санітарно-гігієнічне приміщення: відсутні поручні біля унітазу на висоті 90 см. При цьому керівництво ФАПів повідомило про заплановане встановлення таких поручнів протягом 30 днів.

ФАПи сіл Іршава, Кибляри, Великі Геївці, Анталовці, Дубрівка комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медикосанітарної допомоги Ужгородської районної ради» більшою мірою відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд». Існуючі недоліки потребують усунення.

За результатами безвиїзного моніторингу підготовлено звіт із рекомендаціями щодо додержання прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, який направлено для усунення виявлених недоліків.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*