На базі ЦНАПу провели перший гендерний комітет доступності (ВІДЕО)

На базі ЦНАПу провели перший гендерний комітет доступності (ВІДЕО). бердичів, цнап, доступність, самореалізація, інвалідність

На базі ЦНАПу провели перший гендерний комітет доступності. бердичів, цнап, доступність, самореалізація, інвалідність

Бердичів. Проведення першого гендерного комітету доступності запланували на базі оновленого ЦНАПу, що запрацював віднедавна у тестовому режимі на першому поверсі міськвиконкому. Тож, зустрічали гостей із Житомира, представників громадських організацій людей з обмеженими фізичними можливостями на чолі із відомою громадською діячкою, головою Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я.» Нелею Ковалюк.

Коли мова йде про права людей з інвалідністю, неможливо оминути питання доступності. Доступність – це самостійність й водночас безпека, це незалежність від інших, малознайомих людей, це отримання якісних послуг ментальними людьми та можливість самореалізації. Це, зрештою, етика спілкування. І таким речам, на думку пані Нелі, потрібно навчати.

Юрій Яремчук, голова ГО «Стимул, він же депутат міської ради, й на містобудівних радах, і на виконкомах і сесіях відстоює й нагадує завжди про доступність.

Нові й оновлені об’єкти будівництва не приймаються нині в експлуатацію, доки не облаштовані засобами доступності. Насьогодні це не тільки пандуси.

Не тільки пандуси, відповідних розмірів двері, але й туалети для людей з інвалідністю мають обов’язково бути у ЦНАПі. У Бердичівському ж Центрі облаштовано спеціальну простору туалетну кімнату.

Репортаж Олени Лук’янюк і Дмитра Піньківського

ТРК “ВІК”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*