На Миколаївщині за кошти держбюджету придбали чотири спецавтомобілі (ВІДЕО)

На Миколаївщині за кошти держбюджету придбали чотири спецавтомобілі (ВІДЕО). миколаївщина, перевезення, послуга, спецавтомобіль, інвалідність

На Миколаївщині за кошти держбюджету придбали чотири спецавтомобілі. миколаївщина, перевезення, послуга, спецавтомобіль, інвалідність

У рамках програми Міністерства соціальної політики щодо забезпечення територіальних громад спеціально обладнаними автомобілями для перевезення людей з інвалідністю та дітей з інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарату, чотирьом об’єднаним територіальним громадам Миколаївщини передали чотири спецавтомобілі, інформує Суспільне.

Скористався автомобілем тридцятитрирічний Дмитро Башев. Чоловік має інвалідність з дитинства. Подібним спецавтомобілем користується щодня в Миколаєві. Розповідає про переваги такого транспорту: “Тримають гачки міцно – я не зрушу з місця навіть коли загальмує автомобіль, а передній пояс додатково захищає. Тобто показали як кріпиться, що стоїть візок міцно. Дуже потрібна справа. І місця багато, можна розвернутися”.

Спецавтомобілі передали Чорноморській, Веселинівській, Казанківській і Коблівській територіальним громадам. Раїса Боднарь, начальниця відділу соціального захисту сім`ї, дітей та молоді Коблівської сільської ради, говорить, що такий автомобіль їхній об’єднаній територіальній громаді потрібен, щоб забезпечити перевезення 69 людей з ураженням опорно-рухового апарату.

– Усі ми знаємо, які ці люди, які потребують уваги, турботи, які хочуть бути поряд з нами, і які не хочуть, щоб їх жаліли. Вони хочуть, щоб їм допомагали, щоб вони були на рівні з нами. Вони хочуть відвідати якийсь театр. Вони хочуть, щоб їх не тільки возили в лікарні, а і на такі заходи, які вони б хотіли відвідати. І багато у нас заходів, на які запрошує область, але всі ми знаємо, як тяжко людей у візках транспортувати далі від свого будинку, квартири. По-перше, ця машина передбачена на два візки і обов’язково там три супроводжуючих людини. Візки в машині прикріпляються і мами поряд сидять. Необов’язково порушення опорно-рухового апарату – це сидять у візках. Є люди на милицях, на палицях.

Ці автомобілі оснащені автоматичним підйомником, кріпленням для візків, пасками безпеки, поручнями та додатковими місцями для сидіння. Скористатися цими автомобілями можуть люди з інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарату. Проїзд безкоштовний, – говорить директорка департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва. – У кожній із територіальних громад, в міських радах створюються служби з перевезення. Є номер телефону контактний, можуть звернутися особи, замовити таку послугу і скористатися. Приїжджає автомобіль, або до місця проживання, або до відповідного місця, де перебуває особа – перевозять у необхідне місце, куди потрібно.

Ціна одного автомобіля – один мільйон гривень. Оксана Єльчієва говорить: “Це кошти державного бюджету. Розпорядником є Міністерство соціальної політики, яке делегує повноваження щодо придбання Фонду соціального захисту інвалідів. Фонд соціального захисту інвалідів придбає ці автомобілі, потім передає їх до територіальних громад”.

Нагадаємо, у 2018-му Міністерство соціальної політики запровадило нову програму щодо забезпечення територіальних громад спеціалізованими автомобілями для перевезення людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. У 2018 році Миколаївська область одна з перших отримала такий автомобіль, його передали Доманівській територіальній громаді. В 2019 році спецавтомобіль передали до Нової Одеси. Також служби перевезення людей з інвалідністю та маломобільних груп населення працюють у Миколаєві, Южноукраїнську і Вітовському районі.

Авторка: В. Андрушків, операторка: Ю. Філімон

Ольга Ворошилова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*