На обласному Комітеті доступності розглянули основні кроки для забезпечення безбар’єрного простору

На обласному Комітеті доступності розглянули основні кроки для забезпечення безбар’єрного простору. вінниччина, національна стратегія, безбар’єрний простір, доступність, інвалідність

На обласному Комітеті доступності розглянули основні кроки для забезпечення безбар’єрного простору. вінниччина, національна стратегія, безбар’єрний простір, доступність, інвалідність

13 жовтня в Вінницькій облдержадміністрації відбулось перше засідання оновленого обласного Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур.

За дорученням Голови обласної державної адміністрації Сергія Борзова провів засідання заступник Голови ОДА Олександр Піщик.

Нагадаємо, на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні» була прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Національна стратегія — це документ, який містить ініціативи для усунення бар’єрів у різних сферах життя, посилення можливостей та забезпечення рівних прав. Крім того, Національна стратегія містить чіткі індикатори щодо ефективності впровадження відповідних ініціатив. Її метою є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими, шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер державної політики.

Зауважимо, що доступність об’єктів фізичного оточення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення є одним із пріоритетних напрямків діяльності Вінницької облдержадміністрації.

Так, розпорядженням Голови облдержадміністрації від 05 квітня 2021 року № 293 оновлено склад обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур» (далі – обласний Комітет доступності).

За словами заступника Голови ОДА, Уряд затвердив План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Фінансове забезпечення реалізації Стратегії буде здійснюватись коштом державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел не заборонених законодавством.

Як наголосив в ході засідання Олександр Піщик, Національною стратегією визначено шість напрямків, які на обласному рівні заплановано об’єднати в єдиний формат роботи — обласний План дій та створити під егідою Комітету доступності шість моніторингових експертних груп для вибіркової перевірки тих чи інших об’єктів доступності.

«План заходів включає низку завдань для профільних міністерств за шістьма напрямами безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, економічна, освітня. Зокрема, йдеться про забезпечення контролю за станом: доступності об’єктів фізичного оточення та транспорту, доступності інформації та цифрових послуг для всіх груп населення та інклюзивного освітнього середовища. Відтак, люди з інвалідністю, батьки з малими дітьми, люди поважного віку та з тимчасовими порушеннями здоров’я отримають можливості у доступі до роботи, послуг, спорту, дозвілля», – наголосив посадовець.

Учасники засідання розглянули основні напрямки діяльності в сфері забезпечення доступності згідно із Планом заходів на 2021 і 2022 року з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Зокрема, начальник управління містобудування та архітектури – головний архітектор області – Олександр Рекута окреслив план дій за основними напрямками роботи.

Олександр Піщик зауважив, що безбар’єрність — це філософія суспільства без обмежень, з метою створення середовища, у якому буде комфортно всім: «Безбар’єрність не обмежується лише фізичною доступністю, це і цифрова доступність. До прикладу, яка якість інтернету в селах? Це також завдання місцевої влади, яка має відчувати відповідальність за людей, що там проживають».

За результатами засідання заступник Голови ОДА зазначив, що наразі обласний Комітет доступності відкритий до будь-яких зауважень та пропозицій громадськості, аби напрацювати спільне бачення забезпечення доступності та безбар’єрності на Вінниччині.

Вінницька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*