На територіях проводиться недостатня робота для забезпечення доступності об’єктів для маломобільних груп населення

На територіях проводиться недостатня робота для забезпечення доступності об’єктів для маломобільних груп населення. запорізька область, доступність, засідання, моніторинг, інвалідність, person, human face, clothing, woman, people, smile, man, group. A group of people sitting at a table

На територіях проводиться недостатня робота для забезпечення доступності об’єктів для маломобільних груп населення. запорізька область, доступність, засідання, моніторинг, інвалідність

Запорізька область. На черговому засіданні обласного комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури проаналізовано результати моніторингу аудиту щодо доступності маломобільних груп населення до об’єктів житлового, громадського призначення та транспортної інфраструктури, яке провела керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

– У травні під час онлайн-засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення заступник Міністра регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе повідомив, що буде запроваджено рейтинг областей щодо забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. За результатами засідання було надано протокольне доручення провести аудит доступності для маломобільних груп населення об’єктів житлового, громадського призначення та транспортної інфраструктури Запорізької області до 1 липня 2018 року. Сьогодні ми маємо розглянути результати моніторингу і відповідно планувати подальшу роботу, – зазначила Зінаїда Бойко.

Начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації – заступник голови обласного комітету доступності Олександр Билим повідомив, що на 1 липня аудит проведено по всіх групах об’єктів: адміністративних будинків, закладів соціального призначення, багатоповерхових житлових будинків, гуртожитків, готелів, кемпінгів, будинків відпочинку, закладів освіти, закладів охорони здоров’я, фізкультурно-оздоровчих та спортивних закладів, культурно-видовищних закладів та закладів дозвілля, підприємств побутового обслуговування, споруд та приміщень транспорту, призначених для безпосереднього обслуговування населення, споруд та приміщень комунального господарства, закладів зв’язку, об’єктів вулично-дорожньої мережі). Аудитом було охоплено всі міста обласного значення: Мелітополь, Енергодар, Бердянськ, Токмак, а також райони області. Місто Запоріжжя надало результати аудиту лише по групі об’єктів «багатоповерхові житлові будинки, гуртожитки, готелі, кемпінги, будинки відпочинку». Зовсім не надано інформацію лише з Приазовського району.

Потреба у фінансуванні робіт із забезпечення доступності для маломобільних груп населення об’єктів житлового, громадського призначення, об’єктів транспортної інфраструктури по Запорізькій області на 2018 рік складає 65 млн. 159 тис. грн. Інформацію щодо фінансування надали міста Енергодар, Мелітополь, Запоріжжя (лише по житлу), а також вісім районів: Бердянський, Василівський, Великобілозерський, Запорізький, Більмацький, Новомиколаївський, Токмацький та Чернігівський. Серед 36 існуючих на той час об’єднаних територіальних громад інформацію надали: Таврійська, Преображенська сільські об’єднані територіальні громади Оріхівського району, Осипенківська та Берестівська сільські об’єднані територіальні громади Бердянського району та Веселівська селищна територіальна громада Веселівського району.

Крім цього, кошториси робіт для забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення затверджено лише в Запоріжжі, Енергодарі та Мелітополі на суму 6 млн. 987 тис. грн. У всіх 20 районах кошториси робіт для забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до теперішнього часу не затверджені.

Після заслуханої доповіді Зінаїда Бойко відзначила неналежне виконання поставлених завдань, зокрема в частині визначення та затвердження кошторисів та передбачення коштів на забезпечення безбар’єрного доступу у місцевих бюджетах на 2018-2019 роки.

– Органам виконавчої влади, місцевого самоврядування, сільським, селищним, міським та головам об’єднаних територіальних громад треба негайно провести роботу з виконання всіх заходів, затверджених розпорядженням голови облдержадміністрації, а саме: визначити та затвердити кошториси робіт для забезпечення доступності; передбачити відповідні кошти у місцевих бюджетах на 2018-2019 роки; забезпечити доступ громадськості до баз даних шляхом розміщення їх на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади, – підсумувала Зінаїда Бойко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*