«Нептун» стане самим інклюзивним басейном в Україні

«Нептун» стане самим інклюзивним басейном в Україні. мариуполь, басейн, доступність, реконструкція, інвалідність

«Нептун» стане самим інклюзивним басейном в Україні. мариуполь, басейн, доступність, реконструкція, інвалідність

У цьому році планується відкрити найбільший басейн в Донецькій області. Оновлений «Нептун» стане об’єктом олімпійського рівня. Всього таких басейнів в Україні – вісім. Але маріупольський стане найсучаснішим і доступним з них. Реконструкція спрямована не тільки на внутрішнє і зовнішнє оновлення, а й створення інклюзивного простору для людей з інвалідністю. Дане питання розглянули під час засідання виконавчого комітету.

Проєкт реконструкції басейну узгоджено з міським комітетом забезпечення доступності особам з інвалідністю. З урахуванням експертної думки, буде облаштовано центральний вхід, встановлено два підйомника на внутрішніх сходових маршах. Це дозволить безбар’єрно пересуватися по коридорах і приміщеннях. Для людей з інвалідністю передбачені спеціально облаштовані туалети, душові та роздягальні. Організують підйомники для спускання у воду і відвідування трибун.

«Наше завдання – створити максимально комфортні і рівні умови для кожного, хто захоче займатися спортом. Всі громадські місця Маріуполя повинні оновлюватися та розвиватися з урахуванням інклюзивної доступності»,

– підкреслив міський голова Вадим Бойченко.

Також мер повідомив, що створення інклюзивного басейну реалізовується в рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів». Раніше Вадим Бойченко підписав Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури в Україні, який спрямований на створення рівних можливостей та розвиток універсального публічного простору. Завдяки державній підтримці прискориться процес реконструкції басейну і його зможуть відкрити вже в цьому році.

Роботи ведуться повним ходом. У басейні будуть використовуватися передові технології з очищення води і повітря в приміщеннях. Відповідно до сучасних тенденцій розроблено окремий проєкт з благоустрою території навколо будівлі плавбасейну. Площа буде розділена на зелені і прогулянкові зони. Додатково встановлять дитячий майданчик і облаштують стоянку автомобілів. На сьогодні вже виконано 37%.

Офіційний сайт міської ради Маріупольської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*